TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Kovo 11-osios šventė Telšiuose: „Kvėpuoju laisve“

Šventė Telšiuose
Donatos Kazlauskienės nuotr. / Šventė Telšiuose
Šaltinis: 15min
0
A A

Kovo 11-ąją 25-ąjį kartą švenčia visa Lietuva, tad ne išimtis ir Telšiai. Nuo ankstyvo ryto Žemaitijos sostinėje vyksta įvairūs renginiai Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti.

Diena prasidėjo šventiniu bėgimu už Lietuvos laisvę. Sportininkai, pasipuošę tautine atributika, startavo prie Žemaičių muziejaus „Alka“, bėgo Masčio ežero pakrante, stabtelėjo Turgaus aikštėje ir finišavo Nepriklausomybės aikštėje, greta Telšių rajono savivaldybės, kur įvyko iškilmingas vėliavos pakėlimas, surengta pilietiškumo akcija, į orą paleisti 1000 trispalvių lėktuvėlių. 

Skubančius paminėti nepriklausomos Lietuvos 25-mečio pasitiko Sedos muzikos mokyklos vaikų pučiamųjų instrumentų orkestras „Griaustinis“. Keletą dainų atliko Barbora Gedvilaitė kartu su savo mokytoju.

Įteiktos Lietuvos Respublikos ministro pirmininko padėkos Krašto apsaugos savanorių pajėgų 6-osios rinktinės skyriaus vadui seržantui Dainiui Butikiui, Žemaitijos šaulių 8-osios rinktinės Telšių šaulių 5-osios kuopos būrio vadui Vaclovui Bartkui, Lietuvos kariuomenės Rezervo karių asociacijos Telšių skyriaus pirmininkui Petrui Liašukui, Telšių Žemaitės gimnazijos istorijos metodininkei Vilijai Vaičiulienei, už nuopelnus Lietuvai įteiktos vėliavos Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos skyriaus Prevencijos poskyrio Apylinkės inspektorių veiklos grupės tyrėjui, inspektoriui Vidui Petrauskui, Telšių 5-osios kuopos šaulių vadui Arūnui Juškai, Telšių apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos komandos budinčios pamainos skyrininkui vidaus tarnybos vyresniajam puskarininkiui Donatui Tautkui. Pagerbti šiandien 25-ąjį jubiliejų švenčiantys jaunuoliai — Rūta Lazdinšė ir Raimundas Radavičius. Jiems įteiktos šalies vėliavos. R.Radavičiaus apdovanojimą atsiėmė mama.

Tikiu, kad ši diena taps gražia tradicija pasidžiaugti iškiliomis asmenybėmis, žemaičiais, pavyzdingais savo srities žinovais

P.Liašukas įteikė pagerbimo raštus ir aukso medalius eiliniams Vitui Pociui, Vaclovui Ringiui, Pirmajam Telšių kuopos vadui atsargos kapitonui Kazimierui Butikiui ir 604 pėstininkų kuopos vadui kpt. Nerijui Urnikiui.

„Kovo 11-oji yra ir visuomet bus mus vienijanti ir telkianti šventė. Tikiu, kad ši diena taps gražia tradicija pasidžiaugti iškiliomis asmenybėmis, žemaičiais, pavyzdingais savo srities žinovais bei pagerbti juos už nuoširdžius darbus savo miesto, rajono bei Tėvynės labui“, — sakė Telšių rajono savivaldybės meras Vytautas Kleiva.

Po iškilmingos minėjimo ceremonijos telšiškiai ir miesto svečiai pakviesti dalyvauti šv.Mišiose, Šv.Antano Paduviečio katedroje. Čia melstasi už laisvės kovotojus. Po šv.Mišių aukos – klasikinės muzikos koncertas, pasirodė Klaipėdos muzikinio teatro solistas, „Triumfo arkos“ dalyvis Mindaugas Rojus ir kiti.

Vėliau, Katedros aikštėje visi vaišinti arbata, išvakarėse Savivaldybės darbuotojų keptais keksiukais, kurių buvo 300. „Visada reikalaujame gerų darbų iš kitų, tačiau patys neretai pamirštame pasistengti ir mažai rodome iniciatyvos. Su moterimis šiemet nusprendėme pasielgti pilietiškai ir prisidėti prie šventės organizavimo“,— sakė keksiukus kepusi Savivaldybės darbuotoja. Renginio vedėja režisierė Alina Mišeikytė ragino tęsti akciją ir kitais metais iš kepti ne 300, bet žymiai daugiau keksiukų. Šventinę nuotaiką telšiškiams kūrė skambanti retro muzika. 

16 valandą Žemaitės dramos teatre vyks Telšių miesto ir rajono moksleivių apdovanojimai. Bus išrinkti, pasveikinti ir pagerbti didžiausius laimėjimus pasiekę ir reikšmingiausius darbus nudirbę jaunuoliai. Koncertuos Barbora Gedvilaitė, Gabija Lėverytė, grupės „LitRoll“ ir „NO INTRO“. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min