Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kovoje su grafitininkais labiausiai nukenčia pastatų šeimininkai

Kaip vieną iš chuliganizmo pavyzdžių H.Surovičius nurodė Pylimo ir K.Kalinausko gatvių sankryžoje esančią kepyklėlę.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Kaip vieną iš chuliganizmo pavyzdžių H.Surovičius nurodė Pylimo ir K.Kalinausko gatvių sankryžoje esančią kepyklėlę.
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus savivaldybei įvedus naują tvarką, pagal kurią grafičiais išmargintus pastatus privalo nuvalyti jų šeimininkai, pastarieji neslepia nepasitenkinimo. Ypač susirūpinę daugiabučių namų gyventojai – esą nuvalyti namų sienas kainuoja nepigiai, o galimybių saugoti savo turtą nėra.

Vienos Antakalnio gatvės daugiabučio namo gyventojų bendrijos vadovas Vitalis Donatas Misevičius neslėpė pasipiktinimo: „Savivaldybė reikalauja nuvalyti pastatus, tačiau pati nusiplauna rankas ir nieko nedaro. Namo gyventojų dar niekas nenubaudė, tačiau priminimą susitvarkyti bendrija jau gavo.“

„Šiandien nuvalysime ir niekas mūsų pastangų neįvertins. O jeigu rytoj vėl apipaišys ir savivaldybės atstovai važiuos tikrinti, mus nubaus“, – apmaudą 15min.lt liejo V.D.Misevičius.

Daugiabučių neatskiria

Dar nesame baudę daugiabučių gyventojų, nes turime daugiau objektų, kurie stovi miesto centre ir rėžia akį, – teigė Henrikas Surovičius.

Vilniaus savivaldybės Saugaus miesto departamento direktorius Henrikas Surovičius tvirtino, kad savivaldybė negali atskirti daugiabučių namų nuo verslo pastatų. Esą tvarka galioja visiems, tad ir įspėjimai susitvarkyti siunčiami visiems. Tiesa, kol kas daugiau dėmesio sulaukia miesto centre, senamiestyje, kitose lankomose vietose esantys statiniai.

„Dar nesame baudę daugiabučių gyventojų, nes turime daugiau objektų, kurie stovi miesto centre ir rėžia akį. Mes pradedame nuo jų. Neturime tiek žmonių, kad sutvarkytume viską, tad einame žingsnis po žingsnio. Tad apipaišytų pastatų šeimininkai gali ramiai susitvarkyti“, – teigė H.Surovičius.

Įspėjimai susitvarkyti siunčiami pastatų administratoriams, kurie ir privalo prižiūrėti administruojamą turtą.

Policija privalo gaudyti grafitininkus. Anot H.Surovičiaus, šiemet jau sulaikyta 15 tepliotojų. „Jeigu namas ištepliojamas, jį tenka valyti. Tam skiriamos lėšos, todėl to namo šeimininkai turėtų parašyti pareiškimą policijai, kad būtų pradėtas ikiteisminis tyrimas ir surastas tepliotojas. Tuomet savininkai gali pateikti civilinį ieškinį ir iš to žmogaus atsiimti pinigus“, – sakė H.Surovičius.

Tvarką perėmė iš užsienio

H.Surovičius tvirtino, kad panaši tvarka galioja visame pasaulyje – visur turtą privalo prižiūrėti ir valyti jo savininkai. „To nesugalvojome mes. Ir Niujorke, ir Londone, ir Paryžiuje yra tokia tvarka – pastatų šeimininkai turi prižiūrėti savo namą“, – teigė Saugaus miesto departamento direktorius.

Saugaus miesto departamentas jau kreipėsi į 52 privačias įmones, namų administratorius, asociacijas ir valstybines įstaigas su prašymu iki liepos 16 dienos sutvarkyti grafičiais išpaišytus statinių fasadus. Vėliau terminas buvo pratęstas iki liepos 23 dienos. „Dalis jų parašė mums, kad tvarkytis pradėjo ir ieško, kas galėtų atlikti valymo darbus. Galima pasirinkti tokius dažus, kuriais nudažius – sienas užteks tiesiog nuplauti“, – kalbėjo H.Surovičius.

Pasak direktoriaus, namų bendrijų vadovai ir gyventojai privalo atkreipti dėmesį į tai, kas galėtų niokoti jų turtą. „Juk svetimi retai ateina. Dažniausiai grafičiais sienas išmargina ten gyvenantys vaikai ar paaugliai. Tai kur tų vaikų tėvai, kai jie naktimis vaikšto ir taip daro?“ – suaugusiųjų dėmesį bandė atkreipti savivaldybės darbuotojas.

Legalios vietos grafičiams

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr. /Tepliotojų „kūriniams“ išvalyti prireikia daug pastangų ir lėšų.
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr. /Tepliotojų „kūriniams“ išvalyti prireikia daug pastangų ir lėšų.

Vilniuje įrengta ne viena vieta, kur galima teisėtai piešti grafičius. Norint piešti Neries pakrantėje tarp Karaliaus Mindaugo ir Žirmūnų tiltų, požeminėse perėjose prie Lietuvos vaikų ir jaunimo centro, Oslo gatvėje šalia Vilniaus universitetinės ligoninės, prie Vingio parko, Pilaitės riedlenčių parke jokių leidimų nereikia.

Gavus leidimą Vilniaus savivaldybėje piešti galima ir dar keliose vietose: požeminėse perėjose prie Laisvės pr. 40, prie Laisvės pr. 28, prie prekybos centro „Panorama“, po Savanorių prospekto žiedu, prie parodų rūmų „Litexpo“, taip pat Vilniaus savivaldybės požeminėje automobilių stovėjimo aikštelėje, Gedimino prospekto požeminės automobilių stovėjimo aikštelėje ir jos laiptinėse, vaikų žaidimo aikštelėje prie Paberžės g. 2.

Vis dėlto norinčių paišyti neteisėtai yra kur kas daugiau, negu tų, kurie renkasi leistiną vietą. Kaip vieną iš chuliganizmo pavyzdžių H.Surovičius nurodė Pylimo ir K.Kalinausko gatvių sankryžoje esančią kepyklėlę. Jos savininkai, gavę savivaldybės įspėjimą, uždažė buvusius grafičius, bet labai greitai jų vietoje atsirado užrašas: „Atėjau, perdažiau, nugalėjau. Jeigu esate teisi – kovokite, ponia Bandelini!“

Savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus darbuotojai jau nubaudė tris įmones, kurios nesiėmė jokių priemonių, kad nusivalytų savo pastatus. Asmenims, nesilaikantiems taisyklių, skiriamas įspėjimas arba bauda iki 2 tūkstančių litų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min