Dabar populiaru
Publikuota: 2010 sausio 28d. 14:52

Kovos su kyšių ėmimu įrankis – perkėlimas į kitą darbo vietą

Policija
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Policija

Kyšininkavimas ir piktnaudžiavimas tarnyba yra rimta policijos sistemos problema, ypač paaštrėjanti ekonominio sunkmečio laikotarpiu. Vienas iš efektyviausių būdų kovoti su šia problema – tam tikrų procesų technizavimas, įsitikinęs generalinis policijos komisaras Vizgirdas Telyčėnas.

Vis dėlto šiuo metu dažniausiai pasitaikantis kovos su kelių policijos kyšininkavimu įrankis – pareigūno perkėlimas į kitą darbo vietą, t. y. ten, kur dirbdamas jis neturėtų galimybės imti kyšio.

„Antikorupcijos padalinyje dirbantys pareigūnai gauna pranešimų apie kyšius imančius policininkus. Ne visada ši informacija pasiekia viešumą. Norint sugauti policininkus kyšininkaujant, reikia atlikti labai daug darbo. Todėl paprasčiau išaiškinus tokius žmones  perkelti į kitą darbo vietą arba apskritai atleisti iš darbo, jeigu tai įmanoma“, – ketvirtadienį po susitikimo su premjeru Andriumi Kubiliumi teigė generalinis policijos komisaras.

Jis taip pat atkreipė dėmesį, kad vieno skundo tam tikro policininko atžvilgiu neužtenka. „Turi būti sisteminė informacija apie žmogaus piktnaudžiavimą, tada ir imamasi tam tikrų organizacinių priemonių“, – sakė V.Telyčėnas ir pridūrė, kad praėjusiais metais pareigūnų, įtariamų kyšių ėmimu ir perkeltų į kitas darbo vietas, buvo iki dešimties.

Kovoti su korupcija padės radarai

„Piktnaudžiavimo tarnyba ir kyšininkavimo problemos iš tiesų egzistuoja, ypač jos paaštrėja ekonominio sunkmečio laikotarpiu. Manau, vienas iš būdų kovoti su korupcija – tam tikrų procesų technizavimas, t. y. greičio matuoklio informacijos perdavimas į duomenų bazes ir automatinis pranešimas apie baudą Kelių eismo taisyklių pažeidėjui“, – kabėjo V.Telyčėnas.

Pasak jo, priėmus tam tikras Administracinės teisės pažeidimų kodekso pataisas, iš radaro informacija bus tiesiogiai perduota į administracinės teisės pažeidimo duomenų bazę, kurią Policijos departamentas jau yra sukūręs. Ši bazė sujungta su automobilių registru, taigi automobilio savininkas galės automatiškai gauti pranešimą apie padarytą eismo pažeidimą.

Viena iš numatomų pataisų – nuobaudą už Kelių eismo taisyklių pažeidimus skirti automobilio savininkui, o ne asmeniui, vairavusiam mašiną. „Ši praktika būdinga faktiškai visoms Europos Sąjungos šalims. Tai yra vienas iš pagrindinių būdų, kaip būtų galima sumažinti piktnaudžiavimą“, – tvirtino V.Telyčėnas.

Jis taip pat pabrėžė, kad įdiegus šią naujovę policininkai iš kelių nedingtų: jie ir toliau vykdytų reidus, dirbtų tuose kelių ruožuose, kur radarų nėra. „Taigi žmogiškasis faktorius išliks, tačiau tiesioginė policininkų įtaka teisių pažeidėjams, atsiradus techniniam sprendimui, šiek tiek sumažės“, – sakė generalinis komisaras.

V.Telyčėnas pripažino, kad minėtas sprendimas – tik dalis priemonių, kurių privalu imtis norint išvengti policininkų kyšininkavimo. Jis pabrėžė, kad labai svarbu gerinti policininkų darbo sąlygas, didinti jiems atlyginimus, kad mažėtų noras imti kyšius ir piktnaudžiauti tarnyba.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min