Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kovos su ratuotais pajūrio niokotojais

Pasak specialistų, keturratininkai kelia pavojų poilsiautojams, niokoja kopas bei augmeniją.
Egidijaus Jankausko/15min nuotr. / Pasak specialistų, keturratininkai kelia pavojų poilsiautojams, niokoja kopas bei augmeniją.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Po pajūrį siautėjančius keturratininkus ketinama pažaboti pasitelkiant įvairias priemones, tam gali prireikti net Seimo pagalbos.

Keturračių transporto priemonių gerbėjų siautėjimai jau kelerius metus valdininkus, gamtosaugininkus bei teisėsaugininkus verčia sukti galvas, kokių priemonių imtis, kad ši problema galų gale būtų išspręsta. „Gamtai daroma didžiulė žala: niokojamos kopos, reta augmenija“, – teigė Pajūrio regioninio parko direkcijos vadovas Darius Nicius. Pasak jo, po pajūrį važinėjantys keturratininkai kelia grėsmę ne tik gamtai, bet ir poilsiautojams. Su šia bėda kovojama jau beveik penkerius metus.

Teisėsaugininkai pripažįsta, kad sučiupti pažeidėjus gana sudėtinga – pareigūnų transporto priemonės nepajėgios pasivyti nulekiančių keturratininkų. Nepadeda ir pažeidėjų fotografavimas – toks būdas negelbsti identifikuojant jų tapatybes, nes dauguma keturračių nėra registruotos transporto priemonės.

Pasak Klaipėdos apskrities Vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojo Vytauto Kazlausko, kategoriškos nuostatos dėl keturračių registravimo įsigaliojo nuo praėjusių metų liepos. Tačiau savo turto įregistravimu pasirūpino ne visi.

„Gal taip yra dėl nežinojimo, o gal dėl gana sudėtingų registravimo procedūrų, nes vienos rūšies keturračius registruoja „Regitra“, kitų – kitos“, – aiškino V.Kazlauskas.

Pastaruoju metu imtas kelti klausimas, kokią vietą pramogavimui su keturračiais būtų galima pasiūlyti šių transporto priemonių gerbėjams. „Mūsų nuomone, keturratininkai, kaip ir motokoroso motociklai turėtų važinėtis specialiai įrengtose trasose“, – teigė D.Nicius.

Dėl keturratininkų keliamų problemų pajūryje artimiausiu metu ketinama kreiptis į Seimo Aplinkos komitetą.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min