Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kramtomojoje gumoje „Maša ir lokys“ – didelis kiekis dažiklio

Kramtomosios gumos burbulas
Gačio Gierts/BFL nuotr. / Kramtomosios gumos burbulas
Šaltinis: 15min
0
A A

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema (RASFF) iš Lenkijos gavo pranešimą dėl nesaugios kramtomosios gumos „Maša ir lokys“, pagamintos Kinijoje.

Joje nustatytas didelis kiekis – net 20,4 mg/kg maisto priedo dažiklio E 110 – Saulėlydžio geltonojo FCF. Šios medžiagos didžiausias leidžiamas kiekis pagal Komisijos Reglamentą produkte gali sudaryti 10 mg/kg.

Inspektoriai skubiai patikrino didmeninės prekybos įmonę „Saldainis“ ir nustatė, kad iš Kinijos gamintojo buvo gauta 959,04 kg kramtomosios gumos.

Vilniaus valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai skubiai patikrino didmeninės prekybos įmonę „Saldainis“ ir nustatė, kad iš Kinijos gamintojo buvo gauta 959,04 kg kramtomosios gumos „Maša ir Lokys“.

43,2 kg šios gumos parduota Lenkijos įmonei, kita dalis nesaugaus produkto (872,64 kg) eksportuota į Baltarusijos Respubliką, o likęs kiekis (43,2 kg) sandėliuojamas muitinės sandėlyje.

Siekiant apsaugoti vartotojus nuo galimai nesaugių produktų, pradėtas tyrimas, o nesaugius produktus uždrausta parduoti.

„Vartotojai, įsigiję saldainių „Maša ir lokys“, juos gali grąžinti į prekybos vietą ir atgauti sumokėtus pinigus“, - teigia Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Maisto skyriaus vyriausioji specialistė Vida Jarošienė.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min