Dabar populiaru
Publikuota: 2020 lapkričio 18d. 12:55

Krašto apsaugai vadovauti siūlomas A.Anušauskas: finansavimas gynybai turi būti didesnis nei 2 proc. BVP

Arvydas Anušauskas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Arvydas Anušauskas

Į krašto apsaugos ministrus siūlomas konservatorius Arvydas Anušauskas sako, kad turi būti laikomasi politinio įsipareigojimo didinti finansavimą gynybai, jog jis pasiektų 2,5 procentus nuo bendrojo vidaus produkto (BVP). Kandidatas į ministrus aiškino suprantantis, kad artimiausi metai finansavimo prasme bus sudėtingi, vis dėlto nuo to priklausys mūsų kariuomenės ateitis ir galimybės.

Kandidatei į premjeres Ingridai Šimonytei paviešinus kandidatų į ministrus sąrašą, A.Anušauskas sakė, kad pasiūlymo vadovauti KAM sulaukė pastarosiomis dienomis.

„Ar pasiruošęs? Dvylika metų kai dirbi šitoje srityje, visada galvoji, kad pasiruošęs, bet vis niekada iki galo nepasiruoši tiems iššūkiams, nes sistema didelė, darbai – jų tikrai daug. Dėl to visada susidėlioji prioritetus. Tai, visa laimė, kad šitoje sistemoje daugelis darbų yra tęsiami metai iš metų“, – žurnalistams Seime komentavo kandidatas į krašto apsaugos ministrus.

V.Džiavečkos nuotr./Lietuvos pirkinys – „Black Hawk“
V.Džiavečkos nuotr./Lietuvos pirkinys – „Black Hawk“

Tarp tęstinių veiklos prioritetų A.Anušauskas išskyrė bendravimą su sąjungininkais, gynybos pajėgumų didinimą.

„Antras dalykas, kurį norėčiau akcentuoti, – tai vis tik nacionalinis saugumas nėra tik valstybės, bet ir jos piliečių reikalas. Dėl to piliečių atsparumo hibridinėms grėsmėms, tai pačiai dezinformacijai didinimas, piliečių galimybių dalyvauti krašto apsaugoje plačiąja prasme – ne tik su ginklu rankose, to plėtimas ir didinimas irgi, manau, gali būti vienas iš prioritetų“, – nurodė Seimo narys.

Arno Strumilos / 15min nuotr./Lietuvos kariuomenės dienos minėjimas
Arno Strumilos / 15min nuotr./Lietuvos kariuomenės dienos minėjimas

Taip pat A.Anušauskas minėjo, kad svarbus kariuomenės modernizavimas ir plėtra.

Jis sakė suprantantis, kad, kalbant apie finansavimą, artimiausi metai bus sudėtingi, vis dėlto nuo to priklauso šalies ginkluotųjų pajėgų ateitis ir galimybės.

2018 metais Seime atstovautos politinės partijos, išskyrus socialdemokratus, pasirašė susitarimą dėl gynybos finansavimo.

Juo įsipareigojama nuosekliai didinti finansavimą gynybai, kad 2030 metais krašto apsaugai būtų skiriama ne mažiau kaip 2,5 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP).

A.Anušausko nuomone, ši numatyta kryptis turėtų būti išlaikyta. Anot jo, krašto apsaugai reikia skirti daugiau nei 2 proc. BVP.

„Be abejonės. Ir ta kryptis yra numatyta – iki 2,5 proc. Bet tai nėra artimiausių metų, tai yra artimojo laikotarpio uždavinys“, – teigė jis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Talentingi vaikai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min