Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Krašto apsaugos milijonai leisti nejaučiant krizės

Kariai pratybose
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Kariai pratybose
Šaltinis: 15min
0
A A

Krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė kritikuoja buvusią Vyriausybę, kuri nenujausdama artėjančios krizės prisiėmė įsipareigojimų, šiuo metu slegiančių Lietuvą.

Anot ministrės, dėl milijoninių ankstesnės Vyriausybės įsipareigojimų pastarąjį pusmetį ministerija negalėjo „net pasvajoti“ apie naujus pirkimus.

„Ir apie laivus, ir apie lėktuvus, ir apie sunkvežimius, apie visa tai, ko kariuomenė yra įsigijusi ir dar įsigis, – antradienį žurnalistams sakė R.Juknevičienė. – Mes bandome derėtis dėl mokėjimų atidėjimo. Juos pavyko su kai kuriomis valstybėmis ir su kai kuriomis kompanijomis atidėti iki 2012–2013 metų, tai tikrai šiek tiek palengvins šių ir kitų metų naštą. Tačiau vis tiek tie mokėjimai lieka, tik mažesnėmis sumomis kasmet išdėstomi.“

Mitas, kad kariuomenė yra maitinama dideliais pinigais, – sakė Rasa Juknevičienė.Jos teigimu, įsipareigojimai siekia dešimtis ar net šimtus milijonų litų. „Sakykim, laivų įsigijimas yra apie 190 mln. Lt vertės projektas, sunkvežimių įsigijimas yra 88 mln. Lt projektas, ateina dar radarų klausimas, kuris irgi yra senas, ir mūsų oro erdvė nepakankamai patikimai stebima“, – vardijo ministrė.

Pasak jos, nevykdant įsipareigojimų grėstų dar didesnės baudos.

Negana to, net tokie pinigai gynybai saugumo neužtikrina. „Kai stojome į NATO, visi raportavome, kaip mes pasiruošę 2 proc. savo bendrojo vidaus produkto skirti gynybai. NATO juk neturi savo kariuomenės. NATO esame mes ir šiandien mes labai toli nuo tų 2 proc., beveik nesiekiame 1 proc., taigi yra mitas, kad kariuomenė maitinama dideliais pinigais“, – teigė R.Juknevičienė.

Ministrės nuomone, prisiimant įsipareigojimus „prioritetai galėjo būti ir kitokie“. „Pavyzdžiui, be minininkų Lietuva galėjo gyventi dar keletą metų, o, sakykim, sraigtasparnių būklė nėra tokia gera ir jų terminai tikrai gali baigtis“, – pastebėjo krašto apsaugos ministrė.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min