Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Krašto apsaugos ministerija mažina užsienyje dirbančio personalo skaičių

Paryžius
Š. Mažeikos BFL nuotr. / Paryžius
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Krašto apsaugos ministerija informavo šalis partneres apie priimtą sprendimą Vokietijoje ir Prancūzijoje reziduojančius Lietuvos gynybos atašė perkelti dirbti į Vilnių.

Sprendimas yra laikinas, jį Krašto apsaugos ministerija priėmė atsižvelgdama į ekonominę situaciją šalyje ir ieškodama būdų taupyti ministerijos biudžeto lėšas. Toks sprendimas leis per metus sutaupyti maždaug 860 tūkst. litų.

Pranešime spaudai teigiama, kad Berlyne rezidavęs gynybos atašė Lietuvos interesams taip pat atstovauja Austrijoje ir Šveicarijoje, Paryžiuje – Belgijoje, Portugalijoje, Ispanijoje, Italijoje ir Liuksemburge. Tarnybą Vilniuje gynybos atašė pradės nuo rugsėjo mėnesio.

Planuojama, kad per šiuos ir kitus metus iš 38 pareigybių bus atšaukti kariai ir civiliai arba į jas nebus skirimas personalas, pasibaigus šiuo metu pareigas einančių karių rotacijos laikui.

Lietuva šiuo metu iš viso yra akreditavusi trylika gynybos atašė, kurie Lietuvos interesams atstovauja 37 užsienio šalyse. Gynybos atašė, atstovaujantis Lietuvai Estijoje, Latvijoje ir Suomijoje, taip pat reziduoja Vilniuje.

Ieškodama būdų taupyti lėšas, Krašto apsaugos ministerija šiuo metu peržiūri karių ir valstybės tarnautojų skyrimo tarnauti užsienio valstybėse ir tarptautinėse karinėse ar gynybos institucijose planą. Planuojama, kad per šiuos ir kitus metus iš 38 pareigybių bus atšaukti kariai ir civiliai arba į jas nebus skirimas personalas, pasibaigus šiuo metu pareigas einančių karių rotacijos laikui. Dalis atšaukiamų darbuotojų jau grįžę į Lietuvą.

Taip pat palyginti su praėjusiais metais, šiemet daugiau nei pusšimčiu sumažėjo Krašto apsaugos sistemos (KAS) institucijų civilių skaičius. 2008 m. gruodžio 31 d. KAS institucijose dirbo 545 valstybės tarnautojai ir 1736 pagal darbo sutartis dirbantys darbuotojai, šių metų liepą – 596 valstybės tarnautojai ir 1630 darbuotojai. Bendras civilių pareigybių skaičiaus sumažėjimas palyginti su praėjusiais metais yra 55.

„Krašto apsaugos sistemos civilio personalo skaičius keitėsi dėl įvairių priežasčių. 2009 metais Karinių jūrų pajėgos (KJP) iš civilinės institucijos – Lietuvos saugios laivybos administracijos direkcijos – perėmė paieškos ir gelbėjimo bei teršimo incidentų likvidavimo jūroje funkcijas ir joms vykdyti skirtą laivą „Šakiai“ su įgula, taip pat gelbėjimo jūroje koordinavimo funkciją, įsteigiant KJP Jūros koordinavimo gelbėjimo centrą. Krašto apsaugos ministerija pradėjo vykdyti ir kibernetinio saugumo užtikrinimo funkcijas. Optimizuojant personalą šiemet buvo atleista apie 100 „darbo sutartininkų“. Personalas taip pat mažėjo ir dėl natūralios personalo kaitos“, – sakė Krašto apsaugos ministerijos kancleris Leonardas Bakaitis.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min