TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Krašto apsaugos ministerija šauktinių kelionėms iš užsienio skirs 100, vietinių – 5,7 eurų

Nemenčinėje prasidėjo pirmasis pratybų "Kardo kirtis 2015" etapas
Vyr. ltn. Andriaus Dildos nuotr. / Nemenčinėje prasidėjo pirmasis pratybų "Kardo kirtis 2015" etapas
Šaltinis: 15min
0
A A

Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas Seime užregistravo Karo prievolės įstatymo pakeitimus, kuriais siūloma, kad atlikti privalomąją pradinę karo tarnybą pašauktiems karo prievolininkams kelionių išlaidos būtų apmokamos dviem atvejais: iš gyvenamosios vietos pasitikrinti sveikatą ir atgal bei kelionės iš gyvenamosios vietos į paskirtą privalomosios karo tarnybos vietą. Karo prievolininkui, gyvenančiam užsienyje, už atvykimą pasitikrinti sveikatą būtų kompensuojama pagal pateiktus kelionės bilietus, bet ne daugiau kaip 98,8 eurų už vieną kelionę.

Pataisose siūloma nustatyti, kad karo prievolininkams, kurių gyvenamoji vieta yra ne Lietuvoje, apmokamas vienos kelionės išlaidų dydis būtų ne didesnis kaip 2,6 Vyriausybės nustatytos bazinės socialinės išmokos dydžio (bazinės socialinės išmokos dydis – 38 eurai), t.y. šiuo metu karo prievolininkui, gyvenančiam užsienyje, už atvykimą pasitikrinti sveikatą būtų kompensuojama pagal pateiktus kelionės bilietus, bet ne daugiau kaip 98,8 eurų už vieną kelionę.

Ministerija teigia, kad toks dydis nustatytas įvertinus duomenis apie pagrindines emigracijos kryptis ir vidutines lėktuvų bilietų kainas į/iš valstybių, kurios gyvena didžiausias emigravusių Lietuvos Respublikos piliečių skaičius.

Karo prievolininkams, kurių gyvenamoji vieta yra Lietuvoje, apmokamas vienos kelionės išlaidų dydis – ne didesnis kaip 0,15 Vyriausybės nustatytos bazinės socialinės išmokos dydžio, t.y. maksimali kompensacija už kelionę iš gyvenamosios vietos į paskirtą vietą būtų kompensuojama pagal pateiktus bilietus, bet ne daugiau kaip 5,7 eurų už vieną kelionę.

Panaši praktika yra taikoma ir kitose valstybėse, kurios turi privalomąją karo tarnybą. Pavyzdžiui, Estijoje atsargos kariams, už atvykimą iš užsienio į rezervo pratybas, yra mokama nustatyta maksimali 70 eurų dydžio kompensacija.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Eurai
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Eurai

Dokumentus galės pateikti paštu

Teikiamomis pataisomis taip pat siūloma supaprastinti karo prievolininkų tinkamumo privalomajai pradinei karo tarnybai tikrinimo procedūras. Reikiamus dokumentus karo prievolininkai galės pateikti ir per atstumą – registruotu paštu, elektroniniu paštu, per įgaliotą asmenį, kt. būdais, – neatvykdami į karo prievolę administruojančią krašto apsaugos sistemos instituciją.

„Priėmus siūlomus pakeitimus, karo prievolininkai būtų suinteresuoti rinktis ekonomiškesnį kelionės variantą. Be to, karo prievolininkai reikalingus dokumentus galės pateikti nuotoliniu būdu, taupydami savo laiką ir nevykdami į karo prievolę administruojančią instituciją,“ – sako krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.

Seime užregistruotiems Karo prievolės įstatymo pakeitimams dar turi pritarti Seimas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min