Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Krašto apsaugos ministerijoje pristatytas trečias leidinys apie pilietinį pasipriešinimą

Spaudos konferencija
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Juozas Olekas
Šaltinis: BNS
3
A A

Krašto apsaugos ministerija parengė ir penktadienį pristatė trečiąjį leidinį pilietinio pasipriešinimo tematika. Leidinyje „Ką turime žinoti apie pasipriešinimą: aktyvių veiksmų gairės“ Rusija atvirai įvardijama kaip potenciali agresorė prieš Lietuvą.

„Galima išskirti nemažai šiuolaikinio karinio konflikto tipų, tačiau daugiausia dėmesio reikia sutelkti į kaimyninės valstybės – Rusijos – veiksmus. Ši valstybė nevengia naudoti karinės jėgos prieš savo kaimynes, o šiuo metu iš esmės tebevykdo karinę agresiją prieš Ukrainą“, – rašoma leidinyje.

Pristatydamas knygą krašto apsaugos ministras Juozas Olekas žurnalistams sakė, kad knygoje skirti dėmesį Rusijos veiksmams ir paskatino jos agresija prieš kaimynines Ukrainą ir Gruziją.

„Visi matome, kad dabartiniai įvykiai, ypatingai po Rusijos intervencijos į Gruziją, po Rusijos agresijos Ukrainoje, tai yra ta valstybė šalia mūsų, kuri yra potencialus agresijos šaltinis“, – teigė ministras.

Pirma pristatyto leidinio dalis yra skiriama Rusijos veiksmams aptarti, antrojoje dalyje piliečiams dėstomi patarimai, kaip efektyviai dalyvauti ginkluotoje šalies gynyboje patiems.

Trečiojoje dalyje knygos autoriai pristato išgyvenimo pagrindus.

Leidinyje aiškinama, kaip dalyvauti ir remti pasipriešinimo vienetą ar kaip atpažinti agresoriaus ginkluotę. Ginklais iliustruotuose puslapiuose pateikiama tik rusiška ginkluotė, pradedant automatais ir baigiant tankais.

Pateikiamame išgyvenimo vadove rodoma, kaip konflikto atveju pasirūpinti maistu, vandeniu, specialia apranga, kaip nesušalti ir pailsėti ar suteikti pirmąją pagalbą.

Krašto apsaugos ministras J.Olekas sakė, kad aktyvus piliečių nusiteikimas taip pat gali būti stipria Rusijos atgrasymo dalimi.

„Svarbiausia knygos paskirtis yra padėti Lietuvos žmonėms būti pasirengusiems apginti savo šalį savo nusiteikimu ir parodyti galimam priešui, galimam agresoriui, kad nė viena pėda, nė vienas žingsnis nebus lengvas Lietuvoje, kad (...) tas pasipriešinimas būtų labai stiprus, labai jaučiamas“, – teigė ministras.

Vienas iš leidinio rengėjų kariuomenės Strateginės komunikacijos departamento Informacinių operacijų skyriaus viršininkas majoru Linas Idzelis pasakojo, kad kariškiai stengėsi pernelyg neapkrauti knygos sudėtingais terminais.

Karininkas teigė, jog knygele norima ne įsakyti civiliams ginti Lietuvą karo atveju, o pirmiausia pateikti patarimų, kaip apsisaugoti patiems ir esant norui prisidėti prie ginkluotos gynybos.

„Knygutė negali būti tokia, kad gavai knygutę, o ten tau jau yra įsakymas, nurodymas, kaip ginti tėvynę. To yra neįmanoma padaryti. Čia yra tokie bendriniai principai sudėti“, – sakė L.Idzelis.

„Norėjome į ją sudėti kuo daugiau tokių praktinių patarimų“, – pridūrė jis.

Leidiniai apie pilietinį pasipriešinimą ir rekomenduojamą elgesį karo atveju leidžiami nuo 2014 metų po to, kai Rusija aneksavo Krymo pusiasalį ir pradėjo remti separatistus Rytų Ukrainoje.

Šiemet knygelė „Ką turime žinoti apie pasipriešinimą: aktyvių veiksmų gairės“ išleista 30 tūkst. egzempliorių tiražu. Kaip ir ankstesnių leidinių didžiausia naujojo leidinio tiražo dalis bus perduota platinimui Krašto apsaugos savanorių pajėgų Karo prievolės komplektavimo skyriams ir poskyriams, po keletą jos vienetų gaus visos bendrojo ir profesinio ugdymo įstaigos, viešosios ir aukštųjų mokyklų bei kolegijų bibliotekos, savivaldybės. Taip pat parengta ir elektroninė leidinio versija.

Leidinį parsisiųsti galima ČIA.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min