TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas susitiks su Ukrainos gynybos ministru Michailo Kovaliu

Juozas Olekas
Alfredo Pliadžio nuotr. / Juozas Olekas
Šaltinis: 15min
0
A A

Krašto apsaugos ministras antradienį Kijeve susitiks su Ukrainos gynybos ministru generolu pulkininku Michailo Kovaliu. Ministrai aptars saugumo situaciją Ukrainoje, galimą Lietuvos paramą stiprinant Ukrainos ginkluotąsias pajėgas, bendros Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos brigados LITPOLUKRBRIG steigimo klausimus. Ministrai pasirašys 2014 m. dvišalio bendradarbiavimo planą.

Lietuva nepripažįsta Krymo aneksijos ir smerkia Rusijos agresyvius veiksmus, nukreiptus prieš Ukrainos suverenumą ir teritorinį vientisumą.

Lietuva nepripažįsta Krymo aneksijos ir smerkia Rusijos agresyvius veiksmus, nukreiptus prieš Ukrainos suverenumą ir teritorinį vientisumą. Lietuva kartu su Aljanso nariais yra pasirengusi stiprinti NATO bendradarbiavimą su Ukraina, taip pat skatina jos įvairiapusį suartėjimą su Europos Sąjunga.

Lietuva su Ukraina gynybos srityje bendradarbiauja nuo 2000 metų. 2007–2013 m. Lietuvos ir Ukrainos kariai kartu tarnavo NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų Lietuvos  vadovautoje Provincijos atkūrimo grupėje Goro provincijoje Afganistane, šiuo metu Ukrainos kariai tęsia  tarnybą Lietuvos vadovaujamoje oro pajėgų mokymo grupėje Kandahare, Afganistane.

Balandžio 23 d. Armėnijos gynybos ministro Seyrano Ohanyano kvietimu J.Olekas lankysis Jerevane, kur planuojami susitikimai su gynybos ir užsienių reikalų ministrais, Armėnijos prezidentu, Parlamento gynybos, nacionalinio saugumo ir vidaus reikalų komiteto atstovais. Dvišalio susitikimo metu ministrai aptars saugumo situaciją Europoje, dalysis nuomonėmis apie dvišalio bendradarbiavimo, dalyvavimo tarptautinėse operacijose perspektyvas.

Balandžio 24 d. pakeliui į Vilnių krašto apsaugos ministras J. Olekas Minske susitiks su Baltarusijos gynybos ministru generolu leitenantu Jurijumi Žadobinu.

Lietuva skatina tęsti Armėnijos ir NATO bendradarbiavimą ir padeda įgyvendinti Armėnijos vykdomas kariuomenės reformas ir tikslus, numatytus NATO ir Armėnijos individualios partnerystės veiksmų plane. Lietuva ragins Armėniją aktyviau dalyvauti bendroje Europos Sąjungos gynybos ir saugumo politikoje, nes bendradarbiavimą su Rytų partnerėmis saugumo ir gynybos srityje laiko prioritetu.

Balandžio 24 d. pakeliui į Vilnių krašto apsaugos ministras J. Olekas Minske susitiks su Baltarusijos gynybos ministru generolu leitenantu Jurijumi Žadobinu. Planuojama, kad  neoficialaus susitikimo metu Lietuvos ir Baltarusijos gynybos ministrai aptars būtinybę skaidriai ir atvirai keistis informacija apie karinių pajėgų vykdomą veiklą, tęsti dvišalį bendradarbiavimą ekspertiniame lygmenyje.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min