Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis lankysis JAV

Raimundas Karoblis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Raimundas Karoblis
Šaltinis: 15min
0
A A

Birželio 4-8 d. Lietuvos krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis lankysis Jungtinėse Amerikos Valstijose, kur dalyvaus Krašto apsaugos ministerijos ir JAV analitinio centro „Atlantic Council“ Vašingtone rengiamoje konferencijoje, skirtai saugumo stiprinimui Šiaurės-Rytų Europoje, taip pat susitiks su aukšto rango JAV pareigūnais.

Birželio 7 d. ministras R.Karoblis sakys kalbą konferencijos Vašingtone metu, kurioje planuoja dalyvauti aukšto lygmens JAV administracijos ir Kongreso atstovai, tarptautinio lygmens saugumo ir gynybos ekspertai. Konferencijoje taip pat planuoja dalyvauti Latvijos ir Estijos gynybos ministrai Raimonds Bergmanis ir Margus Tsahkna. Ši konferencija yra bendro Krašto apsaugos ministerijos ir „Atlantic Council“ projekto „Saugumo stiprinimas ir kova prieš konvencines ir hibridas grėsmes Šiaurės rytų Europoje“ dalis.

Šiais metais baigiamasis projekto renginys įvyks Lietuvoje. Konferencijos paraštėse krašto apsaugos ministras R.Karoblis susitiks su JAV Kongreso ir Senato nariais, JAV Nacionalinės gvardijos biuro vadu gen. Joseph L.Lengyel, Pensilvanijos nacionalinės gvardijos vadu brg. gen. Tony Carrelli, kitais JAV pareigūnais. JAV yra Lietuvos strateginė partnerė ir pagrindinė mūsų saugumą užtikrinanti sąjungininkė.

Pasikeitus saugumo situacijai regione ir Europoje 2014 m. pavasarį, JAV ir Lietuvos gynybinis bendradarbiavimas tapo gerokai intensyvesnis, o JAV karinio buvimo ir veiklos apimtys išaugo. JAV pirmosios atsiuntė oro gynybos pastiprinimą – papildomus oro naikintuvus bei pajėgas tęstiniam buvimui į Baltijos valstybes. JAV kariai dalyvauja Lietuvoje rengiamose karinėse pratybose ir kituose karinio bendradarbiavimo renginiuose, įgyvendinant NATO parengties veiksmų planą, parengtą Velso susitikimo metu 2014 m. rugsėjo 5 d., į Lietuvos Respubliką JAV siunčia rotuojamas pajėgas pagal operaciją „Atlanto ryžtas“, įgyvendina Europos saugumo užtikinimo iniciatyvą ir vykdo kitas saugumo užtikrinimo priemones.

Stiprinant rytines Aljanso sienas, JAV taip pat vadovauja NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinei grupei Lenkijoje. Ypač Lietuvos ir JAV bendradarbiavimas gynybos srityje sustiprėjo, kai šių metų sausį Lietuva ir JAV pasirašė bendradarbiavimo sutartį. Ja dar kartą patvirtintas abiejų šalių įsipareigojimą dirbti kartu stiprinant NATO aljansą, didinant Europos saugumą ir kovojant su globalinėmis saugumo grėsmėmis.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min