Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Krašto apsaugos ministrė R.Juknevičienė Berlyne kalbės apie Baltijos regiono saugumo situaciją

Rasa Juknevičienė
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Rasa Juknevičienė
Šaltinis: 15min
0
A A

Krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė penktadienį vyksta į Berlyną, kur dalyvaus kasmetinėje tarptautinėje konferencijoje „Globalus saugumas – stiprėjantys iššūkiai“ (angl. Global Security – the Growing Challenges).

Tai tradicinis, 27-asis tarptautinis, šiais metais Vokietijos gynybos ministerijos organizuojamas renginys, kuriuo siekiama suburti įvairių šalių aukšto rango politikus, karinių pajėgų ir akademinės bendruomenės atstovus diskusijai aktualiausiomis tarptautinio saugumo temomis.

Šį kartą susitikime daug dėmesio bus skiriama kibernetiniam ir energetiniam Europos sąjungos ir NATO šalių saugumui, situacijos Afganistane analizei ir vertinimui, branduolinio ginklo platinimo problemoms. Taip pat bus apžvelgti Vidurio Rytų, Balkanų bei Lotynų Amerikos regionuose vykstantys procesai, nevyriausybinių organizacijų vaidmuo priimant įvairius politinius sprendimus.

Lietuvos krašto apsaugos ministrė R.Juknevičienė kartu Latvijos ir Estijos gynybos ministrais diskutuos sesijoje, skirtoje saugumo situacijai Baltijos regione aptarti. Ministrė ketina paraginti visas Baltijos regiono valstybes aktyviau vystyti regioninį bendradarbiavimą.

Pasak R.Juknevičienės, šiandien Baltijos regionas yra saugesnis nei bet kada anksčiau, tačiau problemų išlieka ir apie jas reikia atvirai kalbėtis ieškant įmanomų sprendimo būdų. Ministrė ketina kalbėti ir apie santykių su Rusija gerinimo galimybes, kurios turtėtų remtis abipusiškumo principu. Krašto apsaugos ministrės nuomone, „kamuolys yra Rusijos pusėje“ – nesant pačios Rusijos pasiryžimo keistis ir suinteresuotumo iš esmės gerinti santykius, Vakarų šalių pastangos užtikrinti visapusišką regioninį saugumą ir stabilumą gali būti bevaisės.

Renginyje taip pat dalyvaus Slovėnijos, Turkijos, Bosnijos ir Hercegovinos gynybos ministrai, NATO institucijų atstovai, įvairių šalių ambasadoriai prie NATO, nevyriausybinių organizacijų atstovai.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min