Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė dalyvaus NATO gynybos ministrų susitikime

Spaudos konferencija, skirta Lietuvos pajėgų išvedimui iš Afganistano
Alfredo Pliadžio nuotr. / Rasa Juknevičienė
Šaltinis: 15min
0
A A

Krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė antradienį, spalio 9 d., išvyksta į Briuselį (Belgija), kur dalyvaus NATO gynybos ministrų susitikime.

Jame ministrai aptars ekonominio nuosmukio įtaką Aljanso gynybos pajėgumams, NATO šalių vadovų Čikagoje priimtus sprendimus stiprinti gynybinius pajėgumus, NATO vaidmenį Afganistane 2014 metais pasibaigus NATO vadovaujamai Tarptautinių saugumo paramos pajėgų (angl. ISAF) operacijai ir padėtį Vakarų Balkanuose.

Čikagoje šalių vadovai pritarė eilei iniciatyvų, kurios leistų Aljansui, veikiant kartu, išlaikyti ir kurti reikiamus pajėgumus. Vienas svarbiausių klausimų – kaip išnaudoti galimybes, atsiversiančias Aljansui, sumažinus savo indėlį Afganistane.

Afganistano kariuomenė ir policijos pajėgos perima vis daugiau atsakomybės už saugumą į savo rankas, o tai sudaro tinkamas sąlygas NATO ISAF operacijoje dalyvaujančioms valstybėms mažinti Afganistane dislokuotų karių skaičių. Lietuva planuoja perduoti atsakomybę už saugumą Goro provincijoje Afganistano nacionalinėms saugumo pajėgoms ir uždaryti Lietuvos vadovaujamą Goro provincijos atkūrimo grupę iki 2013 metais pabaigos. Tačiau uždarius Lietuvos vadovaujamą Provincijos atkūrimo grupę Gore, dalyvavimą ISAF operacijoje Afganistano pietuose tęs Lietuvos Specialiųjų operacijų pajėgos ir Oro pajėgų mokymo grupė.

Krašto apsaugos ministrės vadovaujama delegacija į Vilnių grįš trečiadienį.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min