Dabar populiaru
Publikuota: 2012 sausio 2d. 10:50

Krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė su darbo vizitu lankysis Jungtinėse Amerikos Valstijose

Rasa Juknevičienė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Rasa Juknevičienė

Krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičenė ir jos vadovaujama delegacija sausio 3–8 dienomis lankysis Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV), kur susitiks su naujuoju JAV gynybos sekretoriumi Leonu Edwardu Panetta, kitais aukščiausiais JAV pareigūnais gynybos srityje. Tai bus trečiasis ministrės vizitas į Jungtines Valstijas. Vizito metu bus siekiama nušviesti saugumo situaciją Baltijos regione, diskutuoti dėl bendradarbiavimo perspektyvų gynybos ir saugumo srityse.

„Manau, kad  Lietuvos partnerystė su Jungtinėmis Amerikos Valstijomis gynybos srityje yra esminė  sąlyga mūsų  valstybingumui  įtvirtinti ir išsaugoti, todėl džiaugiuosi galimybe aptarti pačius svarbiausius mums ir mūsų regionui saugumo klausimus“, – sakė R. Juknevičienė.

Su JAV gynybos sekretoriumi L.E.Panetta bei kitais pareigūnais bus aptariami saugumo iššūkiai regione, Lietuvos ir JAV karinis bendradarbiavimas, NATO oro policijos, Energetinio saugumo centro akreditacijos klausimai, artėjantis NATO viršūnių susitikimas Čikagoje, atsakomybės perdavimo procesas Afganistane, kt.

Krašto apsaugos ministrė taip pat susitiks su L.E.Panettos patarėju tarptautiniais saugumo klausimais Alexanderiu Vershbow, kuris pavasarį taps NATO generalinio sekretoriaus pavaduotoju, Valstybės sekretorės Hillary Clinton pavaduotoju Williamu J.Burnsu, taip pat su JAV prezidento specialiąja asistente ir Nacionalinio saugumo tarybos Europos reikalams direktore Elizabeth Sherwood-Randall.

Be to, R.Juknevičienė ir jos vadovaujama delegacija dalyvaus diskusijose su Vašingtono, Čikagos saugumo ir gynybos srityje dirbančiais mokslininkais: vizito metu bus surengta diskusija Atlanto Taryboje (angl. Atlantic Council) ir Čikagos globalių reikalų taryboje (angl. Chicago Council on Global Affairs). Ministrė susitiks su Pensilvanijos nacionalinės gvardijos vadu gen. mjr. Wesley Craigu, JAV lietuvių bendruomene.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Praktiški patarimai

Skanumėlis

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min