Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2021 01 17, 08:21 Atnaujinta 2021 01 17, 12:22

Krašto apsaugos savanorių pajėgos mini įkūrimo trisdešimtmetį

Sekmadienį minimas Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) įkūrimo 30-metis. Internetu vyks karių rikiuotės ir minėjimo transliacija.
Krašto apsaugos savanorių pajėgos
Krašto apsaugos savanorių pajėgos / Krašto apsaugos savanorių pajėgų nuotr.

Nepriklausomybės aikštėje Vilniuje bus pakeltos Lietuvos ir Krašto apsaugos savanorių pajėgų vėliavos, pranešė Krašto apsaugos ministerija.

Kariai savanoriai dalyvaus akcijoje „Diena su uniforma“ – visoje Lietuvoje KASP kariai savanoriai šią dieną minės ne tarnybos metu dėvėdami kario uniformą.

Savanorių pajėgos oficialiai įkurtos 1991 metų sausio 17 dieną. Tuomet jos vadinosi Savanoriškoji krašto apsaugos tarnyba (SKAT). Nuo 2003 metų KASP įeina į Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų sudėtį.

Šiose Lietuvos kariuomenės aktyviojo rezervo pajėgose dabar tarnauja apie 5 tūkst. asmenų.

Karys savanoris pratybose per metus dalyvauja nuo 20 iki 50 dienų.

Lietuvos vadovai pasveikino KASP su 30-mečiu

Prezidentas Gitanas Nausėda ir Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen pasveikino Krašto apsaugos savanorių pajėgas su 30-uoju jubiliejumi.

„Šis laikotarpis žymi šlovingą mūsų krašto apsaugos sistemos istoriją, kurioje buvo ir profesionalumo, ir pasiaukojimo, ir tikrai begalinės Tėvynės meilės, ir kuria mes galime didžiuotis“, – prezidento komunikacijos grupės pranešime cituojamas G.Nausėda.

LR Prezidento kanceliarijos/R.Dačkaus nuotr./Prezidento susitikimas su paskirtąja Ministre Pirmininke Ingrida Šimonyte
LR Prezidento kanceliarijos/R.Dačkaus nuotr./Prezidento susitikimas su paskirtąja Ministre Pirmininke Ingrida Šimonyte

Pasak prezidento, žmonių apsisprendimas 1991-ųjų sausį savanoriškai stoti į Tėvynės gynėjų gretas rėmėsi į gilias istorines šaknis ir, kaip ir per Nepriklausomybės kovas 1918–1920 metais, padėjo išsaugoti pirmuosius žingsnius žengusią valstybę.

G.Nausėda pabrėžė, kad per 30 metų kariai savanoriai įsiliejo į krašto apsaugos sistemą, tapo svarbia jos sudėtine dalimi, sustiprino profesionalumą ir kovinę parengtį. Ir šiandien jie reikšmingai prisideda prie Lietuvos tarptautinių misijų, plačiojoje visuomenėje skleidžia pilietiškumo ir patriotizmo vertybes. Koronaviruso pandemija parodė, kad kariai savanoriai yra pasirengę prireikus paremti civilines institucijas ir atiduoti visas jėgas už Lietuvą.

„Noriu nuoširdžiai pasveikinti savanoriškosios krašto apsaugos sistemos bendruomenę su jubiliejumi. Visiems linkiu Vyčio – Vyčio širdyse, Vyčio mūsų veiksmuose, nes man tai yra gražiausias ir įtikinamiausias mūsų Tėvynės meilės simbolis“, – sakė G.Nausėda.

V.Čmilytė-Nielsen savo sveikinime pabrėžė karių savanorių reikšmę pilietinei visuomenei.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Viktorija Čmilytė-Nielsen
Luko Balandžio / 15min nuotr./Viktorija Čmilytė-Nielsen

„Prieš 30 metų pašaukimas į Aukščiausiosios Tarybos rūmus atvedė pirmuosius karius-savanorius. Tuomet jie virto mūsų laisvę saugojusiu mūru ir davė priesaiką budėti. Toks laisvas karių-savanorių pasirinkimas ilgai ir kantriai ruoštis, savo laiką paskirti pratyboms, o nelaimės akivaizdoje prisiimti atsakomybę už save ir aplinkinius, nuolat įkvepia Lietuvos visuomenę būti labiau pilietiška ir jautria. Jūsų misija patikina tautiečius, kad Lietuva yra saugi ir jau nebepasiduos“, – tvirtino Seimo pirmininkė.

Ji padėkojo Krašto apsaugos pajėgų savanoriams už pasiaukojančią jų tarnybą.

„Jūsų rodomas drąsos pavyzdys yra kertinis kiekvienoje kovoje už laisvę. Dėl to šiandien dėkoju už Jūsų pasiryžimą stovėti pirmose eilėse ir kovojant su Covid-19 plitimu tarp mūsų žmonių. Tai yra atsakomybės ir stiprybės pavyzdys, kuris įkvepia“, – teigė V.Čmilytė-Nielsen.

Savanorių pajėgos oficialiai įkurtos 1991 metų sausio 17 dieną. Tuomet jos vadinosi Savanoriškoji krašto apsaugos tarnyba (SKAT). Nuo 2003 metų KASP įeina į Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų sudėtį.

Šiose Lietuvos kariuomenės aktyviojo rezervo pajėgose dabar tarnauja apie 5 tūkst. asmenų. Karys savanoris pratybose per metus dalyvauja nuo 20 iki 50 dienų.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min