Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Krašto apsaugos sistemoje vidutinis darbo užmokestis – 2,6 tūkst. litų, teigia ministerija

Krašto apsaugos ministerija
Dainiaus Labučio/ Scanpix nuotr. / Krašto apsaugos ministerija
Šaltinis: 15min
0
A A

Reaguodama į žiniasklaidoje pasirodžiusią informaciją dėl vidutinio Krašto apsaugos ministerijos darbo užmokesčio, Krašto apsaugos ministerija informuoja, kad krašto apsaugos sistemos, kaip šalies valdymo srities, vidutinis mėnesinio darbo užmokesčio dydis yra 2688,7 Lt.

Ši suma neviršija bendro visų valstybės valdymo sričių vidutinio mėnesinio darbo užmokesčio vidurkio – 2995 Lt, kurį yra nurodęs Ministro pirmininko tarnybos Strateginio koordinavimo departamento Strateginės analizės ir ilgalaikio planavimo skyrius, teigiama pranešime spaudai.

Krašto apsaugos ministerija pritaria Vyriausybės pastangoms atlikti ministrams pavestų valdymo sričių veiklos efektyvumo vertinimą ir palyginimą pagal veiklos efektyvumo rodiklius, tačiau ministerijų pateikta informacija turi būti patikslinta parengus vienodą duomenų skaičiavimo metodiką.

Ministro pirmininko tarnybos specialistai nebuvo nurodę konkrečios metodikos, kuria vadovaudamosi ministerijos turėjo pateikti prašomą finansinę informaciją, todėl palyginamoji analizė yra iš esmės netiksli. Atliekant 2010 m. vidutinio darbo užmokesčio lyginamąją analizę buvo lyginamas Krašto apsaugos ministerijos, kaip institucinio vieneto, vidutinis darbo užmokestis, o kitų ministerijų darbo užmokestis buvo skaičiuojamas su tų ministerijų reguliavimo sferai priklausančiais padaliniais. Krašto apsaugos ministerija teikė Ministro pirmininko tarnybos strateginio koordinavimo departamento strateginės analizės ir ilgalaikio planavimo skyriui finansinius duomenis dėl ministerijos vidutinio mėnesinio darbo užmokesčio, kuris buvo apskaičiuotas vadovaujantis Vyriausybės nustatyta tvarka skaičiuojant patvirtintą ministerijos pareigybių skaičių ir planuojamą darbo užmokesčio fondą. Tačiau net ir lyginant vidutinio darbo užmokesčio dydį tarp šalies ministerijų kaip institucijų, Krašto apsaugos ministerijos vidurkis nėra didžiausias.

Strateginio koordinavimo departamento Strateginės analizės ir ilgalaikio planavimo skyriaus atliktoje lyginamojoje analizėje nurodytas netikslus Krašto apsaugos ministerijos darbuotojų skaičius – nėra įskaičiuoti kariai, tarnaujantys Gynybos štabe, kuris yra integrali ministerijos dalis. Iš viso Krašto apsaugos ministerijoje dirba 330 asmenys – 182 civiliai darbuotojai ir 148 kariai.

Pagal 2009 m. komandiruočių išlaidas Krašto apsaugos ministerija tarp visų 14 ministerijų yra trečioje vietoje. Svarbu pabrėžti tai, kad krašto apsaugos sistemos pareigūnai Lietuvai atstovauja ne tik NATO, bet ir Europos Sąjungos institucijose.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min