Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kratosi jėgainių kaimynystės

Jėgainių kaimynystė vietinių gyventojų nėra itin trokštama, tačiau ne visi jų išankstiniai skundai vėliau pasitvirtina.
Egidijaus Jankausko/15min nuotr. / Jėgainių kaimynystė vietinių gyventojų nėra itin trokštama, tačiau ne visi jų išankstiniai skundai vėliau pasitvirtina.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
Skaitysiu vėliau
A A

Klaipėdos rajono gyventojus papiktino ketinimai statyti vėjo jėgainę. Priekulės seniūnijos gyventojai sukilo prieš užmojus statyti atsinaujinančios energijos šaltinį.

Trijų kaimų – Biržininkų, Daumantų ir Venckų gyventojai jau surašė peticijas rajono valdžiai, Klaipėdos apskrities viršininkui bei Klaipėdos visuomenės sveikatos centrui. Jėgaines ketinama statyti Biržininkų kaime. Kategoriškai su tuo nesutinkantys gyventojai jau surinko apie 100 parašų.

Baiminasi triukšmo

Kaip „15min“ sakė Priekulės seniūno pavaduotoja Daiva Bliūdžiuvienė, gyventojai baiminasi, kad jėgainės kels triukšmą bei vibraciją. Tai esą juos gali neigiamai veikti psichologiškai. „Taip pat baiminamasi vadinamojo šešėliavimo, esą sukdamiesi sparnai kels mirgėjimo efektą“, – sakė valdininkė. Tai neva irgi sukels psichologinį diskomfortą.

Pasipiktinę kaimo gyventojai reikalauja nutraukti visas prasidėjusias procedūras dėl jėgainių statybos. Biržininkų gyventojus palaiko ir kitų artimų kaimų žmonės.  

Kiek jėgainių būtų statoma iki šiol neatskleidžiama, tačiau su pasipiktinusiais Klaipėdos rajono gyventojais vakar susitiko jėgainių statytojai.

Ketina ištirti

Klaipėdos visuomenės sveikatos centro vadovas Jonas Rimantas Pilibavičius patikino, kad į gyventojų surašytą peticija bus atsižvelgta. Anot jo, jei jėgainės bus statomos per arti gyvenamųjų namų, pagrindo nuogąstavimams gali būti. „Šiems statiniams yra numatytos sanitarinės zonos“, – sakė J.R.Pilibavičius.

Jau ir anksčiau tarnybai teko tirti skundus dėl jėgainių. Tačiau pastebima, kad neretai jie neturėjo jokio pagrindo. „Šešėliavimas“, kurio taip baiminasi kaimo gyventojai, naujausiose jėgainėse yra ribojamas tam tikra sistema. Triukšmo viršijimo taip pat nenustatytas.

Krito kaina

Kretingos rajonas pasižymi kaip zona, kur pastatyta daugiausiai vėjo jėgainių, jų čia priskaičiuojama kelios dešimtys. Tačiau, kaip pasakojo šios savivaldybės administracijos direktorius Valerijonas Černeckis, pradžioje čia taip pat sulaukta didelio gyventojo pasipriešinimo.

„Niekas ir dabar nenori tokios kaimynystės. Žmonės baiminasi galimo triukšmo, vasaros vakarais nusidriekiančių šešėlių“, – pasakojo jis.

Nors ilgainiui skundų dėl galimo triukšmo nebeliko, vis dar piktinamasi dėl esą kritusios žemės kainos tose vietose, kur stovi jėgainės.

Artimiausiu metu Kretingos rajone žadama pastatyti dar kelias jėgainės. Jos turėtų atsirasti Liepynės ir Senosios Įpilties kaimuose.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min