Dabar populiaru
Publikuota: 2009 vasario 3d. 06:59

Kratosi senų knygų

Vilniaus universiteto biblioteka kasmet nurašo po 20-30 tūkst. kg knygų, tačiau makulatūros dėl stojusios rinkos supirkti neatsiranda kam.
R.Malaiškos nuotr. / Vilniaus universiteto biblioteka kasmet nurašo po 20-30 tūkst. kg knygų, tačiau makulatūros dėl stojusios rinkos supirkti neatsiranda kam.

Vilniaus universiteto (VU) biblioteka neturi kur išvežti nurašytų knygų – makulatūros supirkėjai atsisako jas priimti, teigdami, kad antrinių žaliavų rinka sustojo ir knygas esą brangiau apdoroti.

Universiteto bibliotekoje jau sukauptos apie 3-4 tonas nereikalingų knygų, tačiau gausios makulatūros supirkti nėra kam.

„Monmarkas“ yra viena iš makulatūrą superkančių bendrovių, kuri sutinka priimti senas knygas, bet už tai nieko nemoka. Atvežti knygas jiems į supirktuvę taip pat reikia savo sąskaita“, – aiškino VU bibliotekos Eksploatacijos skyriaus darbuotojas Arvydas Martinkėnas.

Anksčiau už kilogramą popieriaus supirkėjai siūlydavo 5 ct, o prieš dešimtmetį ir 10 ct.

„Antrinių žaliavų verslas visiškai sustojo. Knygą apdoroti daug brangiau nei gaunama naudos pardavus supresuotą popierių. Tai tiesiog neapsimoka“, – aiškino bendrovės „Monmarkas“ vadybininkas Aleksandras Suchodolskis.

Popieriaus gamykla „Grigiškės“ perdirbimui priima tik supresuotą popierių ir bibliotekai niekuo padėti negali. Įmonės atstovas aiškino, kad bendrovė teikia archyvų naikinimo paslaugą, taigi knygas būtų galima sunaikinti, tik prieš tai bibliotekos darbuotojams tektų nuplėšyti 4 t knygų viršelius.

Nurašo kasmet

VU biblioteka, pertvarkydama savo fondus, kuriuose saugoma maždaug 5,5 mln. spaudinių, kasmet nurašo 20-30 tūkst. kilogramų knygų. Daugiausia nurašomos tos knygos, kurios nebeskaitomos, jose pateikta pasenusi informacija. Taip pat, jei retai naudojamų knygų yra po 5 ar daugiau egzempliorių, paliekami 2, o likę nurašomi.

„Jau perskirstėme dalį nurašytų knygų – grožinė literatūra keliaus į vaikų bibliotekas ir ligonines. Kitas knygas teks atiduoti veltui į makulatūrą“, – konstatavo A.Martinkėnas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

17:24
00:38
01:30

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min