Dabar populiaru
Publikuota: 2013 sausio 19d. 10:49

Kraujo donorystės akcija – po patriotizmo iškaba

Kraujo donorystės akcijos akimirka
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Kraujo donorystės akcijos akimirka

Lietuvių tautinio jaunimo sąjunga šeštadienį Vilniaus universitetinės Greitosios pagalbos ligoninės Kraujo centre surengė kraujo donorystės akciją „Sausio 13-osios atminimui – švarus patriotų kraujas“.

„Tegul kraujo donorystės akcija parodo, kad lietuviui negaila net savo kraujo dėl tautiečių, kad mūsų Tauta – tai šeima, kurioje klesti santarvė, pagarba tradicijoms ir pasiaukojimas“, – akcijos išvakarėse teigė sąjungos vadovas Julius Panka.

Jau penktus metus vykstančios akcijos organizatoriai teigė taip simboliškai prisimenantys kraują už Lietuvos laisvę liejusius didvyrius.

Nors ligoninės Kraujo centras savaitgaliais nedirba, dėl akcijos jo medikės šeštadienį buvo darbe. Apie 9 val. į centrą atėjo vos keli jaunuoliai, bet netrukus jie sulaukė daugiau bendraminčių. Vieno iš akcijos iniciatorių Edmundo Girskio spėjimu, akcijoje turėtų dalyvauti kiek daugiau nei 20 žmonių. Iki šiol daugiausiai vienu metu kraujo yra davę 34 sąjungos atstovai.

Donorai pirmiausiai buvo paprašyti pasitikrinti kraują, o kurie iki šiol nėra dalyvavę akcijoje – ir užpildyti specialias korteles. Per kelias minutes nustačius hemoglobino lygį, jie pakviesti duoti kraujo.

Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./Kraujo donorystės akcijos akimirka
Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./Kraujo donorystės akcijos akimirka

Pirmasis adatoms pasiryžęs E.Girskis neslėpė, kad ši procedūra kelia ne pačius maloniausius jausmus. Kol buvo imamas kraujas iš piršto, jis juokais paklausė, kada bus sugalvotas būdas to išvengti, o jau gulėdamas su adata venoje pasakojo, kad nemėgsta matyti, kaip „savas kūnas bėga į maišelį“.

Kartą vienas akcijos dalyvis net buvo nualpęs. Jis esą sirguliavo ir atėjo tik pasižiūrėti, tačiau bendraminčiai privertė tapti donoru, tačiau organizmui tai nepatiko.

Paklaustas, kokiu būdu patikrina, ar donorai tikrai nusiteikę patriotiškai, E.Girskis tikino, kad žmonės netikrinami – kas ateina, tas ir duoda kraujo. Nepageidaujamos, anot jo, tik „tam tikros visuomenės grupės“. Kaip žinoma, galimi donorai prašomi nurodyti savo seksualinę orientaciją, o homoseksualų kraujas dėl didesnės rizikos užsikrės ŽIV neimamas.

Bet dalintis savo krauju su homoseksualais patriotiškai nusiteikę žmonės esą neprieštarauja: „Jei jau žmogus papuolė į avariją ar kitą bėdą, tegul pila. Tik tegul pasako, kad kraujas yra mūsų, piktųjų.“

Nors E.Girskis tikino, kad šios iniciatyvos tikslas yra būtent kraujo donorystė iš geranoriškų paskatų, netrukus pripažino, kad ji yra ir viešųjų ryšių akcija: „Kaip kitaip apie mus sužinos?“ Paklaustas, kodėl bando savo krauju patraukti visuomenės dėmesį, jis paaiškino, kad taip patriotai bando pristatyti savo idėjas.

Kartu šia akcija Tautinio jaunimo sąjunga panoro atkreipti dėmesį į žiniasklaidoje pasirodančius pranešimus, esą „kai kurios institucijos elgiasi nelabai švariai ir ligoniams pilamas nekokybiškas, “atskiestas„ kraujas.“

„Mes bendradarbiaujame tik su švariomis, nesusitepusiomis korupcija kraujo donorystės įstaigomis ir teigiame, kad kraujas neturi tapti pasipelnymo šaltiniu nesąžiningiems vertelgoms“, – pažymėjo J.Panka.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Skanumėlis

Video

15:15
01:01:04
06:27

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min