Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2018 07 24, 20:04

Kraunamo metalo triukšmas po klaipėdietės langu: „Tokiame garse miega mano vaikai“

„Tokiame garse miega mano vaikai... Filmuota vaikų kambaryje...“ – socialiniame tinkle paskelbė klaipėdietė Jurgita, paviešinusi vaizdo įrašą, kuriame matyti, o labiausiai – girdėti, Klaipėdoje, uosto teritorijoje vykdomi darbai. Šalia uosto įsikūrusi moteris tikina, jog darbai čia vyksta daugybę metų ir nieko nestebina, tačiau trankumas vis didėja ir gyventi darosi nebeįmanoma.
Krova uoste
Krova uoste / Nuotrauka iš Jurgitos vaizdo įrašo

Moteris gyvena Marių gatvėje, Klaipėdoje, visai šalia Klaipėdos uosto. Vaizdo įrašą ji padarė filmuodama pro vaikų kambario langą.

„Įdomu, kiek viršija leistiną triukšmo normą. Tai vyksta metalo krovos darbai, jau 5 naktis!!!!!! Ir kiekvieną mėnesį... Neįmanoma atsidaryti lango.... Dulkių metalo, kai vėjuota, visos palangės pilnos!!! Kodėl gyventojai tai turi kentėti!!! Kaip reikia pailsėti žmogui...“ – retoriškai klausia moteris, vaizdo įrašą paskelbusi didelį pasekėjų ratą turinčioje vienoje Klaipėdos grupių, tikėdamasi, jog bus išgirsta ir prašydama pasidalinti vaizdo įrašu.

Moters paskelbta vaizdo medžiaga netruko sulaukti replikų – tiek piktų, tiek palaikančių. Vieni klausė, ar moteris, įsigydama butą, neatkreipė dėmesio, jog šis visiškai uosto pašonėje, o darbai čia vykdomi nuolat. Kiti gi antrino, jog šalia uosto žmonės gyvena daugelyje pasaulio šalių, tačiau darbai naktimis ir savaitgaliais esą tuomet būna ribojami.

„Aš sakau, kad tas triukšmas visą parą vyksta.....Ar suprantat. Mes ten gyvenam jau apie 50 metų. Triukšmas visada buvo, nes tai uostas, bet ne tokio garso ir naktį, ir dieną, – situaciją komentavo moteris. – Būtent, lai naktim ir savaitgaliais stabdo darbus!“

15min moteris pasakojo gyvenanti toje pačioje vietoje nuo pat gimimo, pirmajame namo aukšte gyvena jos tėvai. Ji pamena laikus, kuomet pašonėje buvo kraunamos durpės, tuomet buvę apstu dulkių, tačiau bent jau nesklido toks trankus garsas.

„Aš čia gimiau, mes kaip ir pripratę, kranų jau nebegirdime. Suprantame, kad čia ne vienkiemis, tačiau tai jau virš visko. Vasarą neįmanoma atsidaryti langų“, – sakė Jurgita.

Moteris pasakojo nuo rūdžių dulkių galinti pirštu piešti ant palangių. Ant kelio namų link mėtosi metalo drožlės, jos nepataisomai sugadina padangas.

Lyg krautų prie pat ausies

Klaipėdietis Edgaras 15min pasakojo netoliese moters minimos vietos, Senosios Smiltelės gatvėje gyvenantis jau dešimtmetį ir savotiškai pripratęs prie nuolatinio triukšmo. Pro namą nuolat zuja vilkikai, girdimi krovos garsai.

Kai paleidžia krovą, atrodo, kad vyksta prie ausies, bet ką čia padarysi Lietuvoje, – sakė klaipėdietis.

„Taip ir gyvenam, anksčiau stovėjo žvejybiniai laivai, dabar veikla prasiplėtė, atsirado metalo laužas, dulkės kyla. Žmonės stebisi, kokioje vietose stovi namai. Pas mane po langais pravažiuoja vilkikai, metalas kraunamas, ir dabar va krova vyksta.

Jau penkeri metai kalba, kad griaus du pastatus, dabar jau tyla. Čia, kur gyvenu, stovi du daugiabučiai po aštuonis butus“, – pasakojo dešimt metų minėtoje vietoje gyvenantis klaipėdietis. Jis sako svajojantis tik apie viena – kad greičiau nugriautų namą ir teigia neįsivaizduojantis, kaip čia gyvena kaimynai su mažais vaikais.

„Visiems trukdo, negali lango atsidaryti. Kai paleidžia krovą, atrodo, kad vyksta prie ausies, bet ką čia padarysi Lietuvoje. Nieko. Jei nepatinka, pats gali kraustytis. Prieš tokias kompanijas, kur milijonai, mes paprasti gyventojai negalime pakovoti“, – sakė Edgaras. Jo teigimu, pašonėje veikia skirtingos įmonės – įsikūręs žuvų aukcionas, kraunamas žvyras, metalas, vyksta intensyvi veikla.

„Važiuoja vilkikas po vilkiko. Aikštelėje keturios mašinos šiuo metu stovi. Veiksmas vyksta pilnu tempu. Nuodijamės kažkuo ir tiek“, – kalbėjo vyriškis.

Uosto direkcijos Statybos ir eksploatacijos departamento direktoriaus, pavaduojančio infrastruktūros direktorių Giedriaus Smagurio komentaras:

Šiuo metu valstybės įmonė „Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija“ rengia Klaipėdos valstybinio jūrų uosto susisiekimo infrastruktūros plėtros teritorijoje tarp Kalnupės, Minijos, Senosios Smiltelės, Marių gatvių ir Kuršių marių specialųjį planą. Jo sprendiniais siekiama suplanuoti privažiuojamuosius geležinkelio ir autokelius bei kitą uosto infrastruktūrą, kuri užtikrintų nepertraukiamą pietinių uosto įmonių veiklą. Šiuo metu rengiami specialiojo plano koncepciniai sprendiniai ir šiems sprendiniams bus atliekamos strateginis pasekmių aplinkai vertinimas (SPAV) procedūros.

Kai koncepciniai sprendiniai bus patvirtinti Susisiekimo ministro įsakymu, o tai turėtų būti atlikta po 3-4 mėn., bus aišku, ar gyvenamasis namas, adresu Senosios Smiltelės g. 3 pateks į geležinkelio ar kelio įtakos zoną ir ar reikės šio namo atžvilgiu taikyti kompensacines priemones (statyti prieštriukšminę sienutę ar taikyti kitas priemones).

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min