Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2012 09 16, 17:59

Kraupi avarija JAV neužgožė lietuvio čempiono Luko Veržbicko vilties tęsti triatlonininko karjerą

Amerikiečių dienraštis „Chicago Tribune“ pateikia lietuvio, gyvenančio Amerikoje, Luko Veržbicko, istoriją. 19-metis 2011 metų pasaulio jaunimo triatlono čempionas buvo priverstas baigti daug žadančią karjerą.
Lukas Veržbickas
Lukas Veržbickas / Kadras iš „Chicago Tribune“ reportažo

Vaikinas gimė Kaune, bet būdamas devynerių su mama ir patėviu persikėlė gyventi į Jungtines Amerikos Valstijas.

Nelaimingas atsitikimas įvyko šių metų liepos 31 dieną treniruotės metu Kolorado valstijoje. Lenktyniaudamas su kitu dviratininku, Lukas važiuodamas 40 kilometrų per valandą greičiu posūkyje suprato, kad stabdžiai neveikia. Dviratis pagavo šlapio smėlio ir praradęs kontrolę rėžėsi į užtvarą.

Kartu važiavęs treniruočių draugas prisipažino, kad tai baisiausia, ką jam teko matyti. Jis iškvietė greitąją pagalbą, kai jų treneris ir Luko patėvis Romas Bartulis, sekęs juos mašina, atsidūrė įvykio vietoje.

Nelaimė atsitiko triatlonininkui grįžus iš sėkmingų varžybų Europoje. Birželio 17 dieną Lukas Ispanijoje finišavo pirmas, aplenkdamas vėliau olimpinėse žaidynėse penktą likusį prancūzą Laurent'ą Vidalį. Liepos 14 dieną vykusiose varžybose Vengrijoje jis buvo šeštas.

Ši tragedija ne tik sustabdė sportininko karjerą, bet ir grasino atimti galimybę vaikščioti. Lūžus stuburui, niekas negali nuspėti, kokią formą Lukas Veržbickas galės atgauti. Medikai jam žada sugrąžinti normalų gyvenimą, bet apie galimybę vėl sportuoti kalba atsargiai.

Lukas iš ligoninės buvo paleistas praėjus 5 savaitėms po incidento ir 12 dienų anksčiau nei buvo planuota. Chirurgas Rogeris Nagy negali patikėti tokia sparčia reabilitacija: „Niekada netikėjau, kad jis galės vėl vaikščioti. Mes prognozavome invalido vežimėlį ir ramentus, bet vaikino širdis yra stipresnė ir pranoko visus lūkesčius.“

Perspektyvus sportininkas svajojo apie Londono olimpiadą, bet plakatas jo ligoninės palatoje buvo su užrašu „RIO 2016“. Prieš palikdamas ligoninę, L.Veržbickas pažadėjo, kad 2013 metų pabaigoje jis vėl varžysis. Ketvirtadienį jis socialiniame tinkle išplatino žinutę: „Aš planuoju grįžti į varžybas dar anksčiau. Galbūt net jau kitą vasarą.“

Lukas nebuvo toks optimistiškas iškart po avarijos. Ligoninėje jo nepaliko mintis, kad jo karjera gali būti baigta. Tuomet jį palaikė šeima, draugai ir ligoninės darbuotojai. Tarp palaikančiųjų žinutėmis buvo ir Lance‘as Armstrongas bei olimpinių žaidynių vicečempionas Javieras Gomezas.

„Aš galėjau pulti į depresiją arba sakyti, kad viskas galėjo baigtis dar blogiau. Aš galėjau susilaužyti stuburo smegenis, tačiau aš buvau gyvas ir galėjau judėti, o jie žadėjo mane išgydyti.“

Praėjus 10 dienų po avarijos, Lukas internete išplatino video, kuriame jis vėl vaikšto.

Vaikino motina, Rasa Veržbickienė yra Lietuvos 3 000 metrų bėgimo buvusi rekordininkė. Ir ji nebijo minties, kad sūnus grįš į sportininko kelią. „Aš ne tik motina, bet ir atletė. Mano mintys yra kitokios ir mano atletės pusė yra stipresnė nei mamos. Tai yra skaudi pamoka jam, bet jis nuo to bus tik stipresnis.“

Pats triatlonininkas prisipažįsta, kad galėjo būti atsargesnis: „Gal tai ir turėjo būti pamoka man. Kas žino?“

Sportininko video interviu galite rasti čia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min