Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kreipsis į Vyriausybę dėl Geotermos išbraukimo iš privatizuojamųjų objektų sąrašo

Evaldas Jurkevičius
LŽ nuotr. / E.Jurkevičius teigė, kad „Geotermos“ tiekiama energija yra superkama žymiai mažesniais, diskriminaciniais tarifais.
Šaltinis: 15min
0
A A

Ketvirtadienį Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos posėdyje nutarta frakcijos vardu kreiptis į Vyriausybę dėl UAB „Geoterma“ išbraukimo iš privatizuojamųjų objektų sąrašo.

Kaip savo pranešime teigia Seimo narys Evaldas Jurkevičius, „Geoterma“ yra pirmoji Lietuvoje veikianti pavyzdinė geoterminė jėgainė, įkurta 1991 m. siekiant plėtoti ir gilinti gamybinius geoterminius tyrimus, žemės gelmių šilumos tyrimą ir visapusiškai panaudoti geoterminę energiją žmogaus ūkinėje veikloje.

2002 m. Klaipėdos pavyzdinė geoterminė jėgainė pradėjo tiekti šilumą į tinklus. Šiuo metu įmonė yra parengusi planus geoterminės energijos gamybos procese naudoti biokurą ir tokiu būdu tiekti visiskai atsinaujinančią energiją. Įgyvendinus planus, vasarą Klaipėdos mieste būtų galima 100 proc. užtikrinti karšto vandens tiekimą, o žiemą geoterminės energijos užtektų apie 25 proc. šildymui.

E.Jurkevičius atkreipė dėmesį, kad „Geotermos“ tiekiama energija yra superkama žymiai mažesniais, net diskriminaciniais tarifais. Anot jo, būtent dėl to įmonę pradėjo slėgti skolos, o „Klaipėdos energija“ pirkdama pigesnę „Geotermos“ tiekiamą energiją uždirbo milijonus pelno.

Seimo narys mano, kad privatizuoti bendrovę „Geoterma“ valstybei būtų visiškai nenaudinga. Pirmosios Lietuvoje geoterminės jėgainės sukūrimas Klaipėdos mieste yra gera patyrimo mokykla visam Baltijos regionui, kuri išryškino geoterminių jėgainių potencialą ir yra svarbus atsinaujinančios energetikos pavyzdys.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min