Dabar populiaru
Publikuota: 2009 sausio 28d. 07:54

Kretinga turės savo himną

Kretingos rajono savivaldybės administracija paskelbė konkursą rajono himnui sukurti.

Pasak Kultūros skyriaus vedėjos Reimundos Riškuvienės, iki šiol himno neturėta, o rajone gyvena daug poetų ir kompozitorių. „Jei himno žodžiai būtų gražūs, o melodija nesudėtinga, jis neabejotinai taptų populiarus, – kalbėjo R.Riškuvienė. – Būtų gražu po kokio nors oficialaus renginio sugiedoti himną.“

Konkurse Kretingos rajono himnui sukurti gali dalyvauti autorių kolektyvai ar pavieniai kūrėjai iš visos Lietuvos. Pateiktas kūrinys turi būti ne ilgesnis nei 5 posmų ir trukti ne ilgiau nei 3 minutes. Muzika savo nuotaika ir charakteriu privalo būti artima himno žanrui, tinkama dainuoti dideliam dalyvių skaičiui. Nugalėtojui bus skirtas 2 tūkst. litų autorinis atlyginimas neatskaičius mokesčių.

R.Riškuvienė tikino nesidomėjusi, ar kuris nors kitas rajonas turi savo himną.

Pasak Lietuvos prezidento kanceliarijos Heraldikos komisijos pirmininko Edmundo Antano Rimšos, bet kuris šalies miestelis gali turėti savo himną. Tam nereikia jokių specialių leidimų. Svarbiausia, kad giesmės žodžius ir melodiją patvirtintų savivaldybės taryba.

Birželio mėnesį Kretingoje vyks savivaldos 400-ųjų metinių suteikimo minėjimo renginiai. Būtent prieš tiek metų, 1609-ųjų sausio 23 dieną, Kretinga gavo Magdeburgo savivaldos teises.

„Lietuvos žinios“
Temos: 2 Himnas Kretinga
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min