Dabar populiaru
Publikuota: 2019 birželio 13d. 16:18

Kretingos gimnazijoje pamokos vyksta rūbinėse

Pamokos Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinėje gimnazijoje
Kadras iš video / Pamokos Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinėje gimnazijoje

Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinėje gimnazijoje pamokos vyksta vėsiausiose patalpose – rūbinėse. Trečiadienį gimnazisto nufilmuotame vaizdo įraše galima matyti rūbinėse susėdusius moksleivius bei pamokas vedančius mokytojus.

Feisbuke trečiadienį gimnazistas Tautvydas pasidalijo vaizdo įrašu, kuriame užfiksuotos rūbinėse skirtingoms klasėms vykstančios pamokos – klasėse temperatūra siekia iki 40 laipsnių.

„Pamokas siūlote vesti lauke? Temperatūra, jūsų žiniai, siekia taip pat 30 ir daugiau laipsnių, tad čia kažkokios atgaivos taip pat nėra. Jeigu siūlote rinktis kitas vietas, pažintines veiklas, kurias mokytojai taip pat vykdo tik tada, kai abiturientams yra egzaminai ir pamokos mokyklose nevyksta, tai galiu atsakyti, kad kavinėse pasėdėti mes galime ir savo laisvalaikiu ir tai man jokių žinių tikrai neprideda. Į mokyklas buvo išsiųstos rekomendacijos įvairios, už tai giriu ir džiaugiuosi, tačiau ima pyktis, kad ne visų mokyklų administracijos taikosi tų rekomendacijų laikytis ir kai klasėse kvėpuoti nebelieka realiai kuo, yra atrėžiama „Mokytoja, jeigu koks mokinys nualps, tada jau pabandykite sutrumpinti pamoką.“ Rimtai?“ – įraše dalijosi Tautvydas.

Gimnazistas teigė, kad tiesiog neiti į pamokas taip pat neišeina, mat neatėjus į mokyklą tėvai bei klasių auklėtojai neatsigina administracijos skambučių dėl praleistų užsiėmimų.

15min susisiekė su Tautvydu ir sužinojo, kad pamokos Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinėje gimnazijoje tokiomis sąlygomis vyksta ir ketvirtadienį, tiesa, pamokų trukmė buvo sutrumpinta iki pusvalandžio.

„Situacija nelabai pasikeitė, tik tiek, kad kilo šiokia tokia sumaištis mokykloje tiek tarp mokytojų, tiek mokinių. Kiek žinau, vyko mokytojų susirinkimas ir ketinama išleisti kitą savaitę jau tuos mokinius, kurie yra atsiskaitę visus darbus. Pamokų vedimas liko toks pat – kas klasėse, kas kitose erdvėse“, – sakė Tautvydas.

Kai kurie sako, kad per tiek daug metų, kiek jie dirba, nėra tekę tokių dalykų daryti, vesti pamokų rūbinėse, ir situacija atrodo išties klaikiai.

Pasak moksleivio, mokytojai taip pat sutrikę.

„Kai kurie sako, kad per tiek daug metų, kiek jie dirba, nėra tekę tokių dalykų daryti, vesti pamokų rūbinėse, ir situacija atrodo išties klaikiai. Jų nuomone visa mokymosi programa nėra tinkamai sudėliota ir keliavimas į mokyklas birželį yra beprasmis. Jeigu jau priimtas įstatymas, jų nuomone, reikėjo mokyklas aprūpinti vėdinimo priemonėmis, kondicionieriais“, – pasakojo gimnazistas.

Įrašo komentaruose žmonės rašo, kad jiems gaila ir vaikų, ir mokytojų bei kad didžiuojasi argumentuotai nuomonės nebijančiais išreikšti moksleiviais.

Mokyklos gali pačios koreguoti ugdymo planus

Lietuvą kaitinant rekordiniams karščiams, Švietimo mokslo ir sporto ministerija trečiadienį pranešė, kad mokyklų vadovai gali koreguoti ugdymo procesą ir, esant ypač karštiems orams, gali leisti vaikams neiti į mokyklą, jei oro sąlygos kelia pavojų mokinių sveikatai ir neleidžia užtikrinti tinkamų mokymosi sąlygų nei mokyklų patalpose, nei kitose aplinkose.

Ministras Algirdas Mokevičius rekomendavo mokykloms koreguoti ugdymo procesą – pamokas ar jų dalį organizuoti kitose erdvėse, pamokas trumpinti, keisti jas kitomis veiklomis, ar, išskirtiniais atvejais, leisti vaikams neiti į mokyklą, prieš tai informavus jų tėvus.

Dovilės Šakalienės iniciatyva ketvirtadienį buvo surengtas posėdis dėl karščių mokyklose ir pratęstų mokslo metų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

03:39
01:19
00:58

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie 15min