Dabar populiaru
Publikuota: 2012 gruodžio 28d. 17:38

Kretingos rajono Metų žmogus – Šventosios ir Laukžemės klebonas Vidmantas Gricius

Laukžemės ir Šventosios klebonas Vidmantas Gricius
"Pajūrio naujienų" nuotr. / Laukžemės ir Šventosios klebonas Vidmantas Gricius

Artimas paprastam žmogui, supratingas, be maišo pinigų didelius darbus dirba, randa kalbą su senu ir su jaunu, pasišventęs savo pašaukimui, aktyvus ir darbštus – visi šie žodžiai skirti Šventosios ir Laukžemės parapijų klebonui Vidmantui Griciui, kurį Kretingos rajono „Pajūrio naujienų“ laikraščIo skaitytojai išrinko 2012-ųjų Metų žmogumi.

V.Gricius teigė, jog dirbdamas savo darbą jis niekada negalvoja apie įvertinimą: „Esu įsitikinęs: visi darbai padaromi tik su žmonių pagalba – vienas pats nieko nepadarysi. O jeigu žmonių dėka esu išrinktas Metų žmogumi – man tai džiaugsmas širdyje ir impulsas tolimesniems darbams. Reikėtų atkreipti dėmesį į kandidatų, kuriuos pateikė „Pajūrio naujienos“, skaičių: manau, jog netgi pakliuvus tarp jų, tai jau reikia vertinti kaip sėkmę.“

Kilęs iš Mažeikių, sausio 6-ąją – Trijų Karalių dieną – atšvęsiantis 44-erių metų gimtadienį, V.Gricius į kitų metų perspektyvą žvelgia ne tik su rūpesčiu užbaigti pradėtus darbus – kitų metų gegužę bus 20 metų, kai V.Gricius žengia kunigystės keliu.

– Kas Jus atvedė į kunigystę? – „Pajūrio naujienos“ paklausė V.Gricių.

– Tai nebuvo atsitiktinumas: augau ir buvau auklėjamas gana religingoje šeimoje. Visą vaikystę ir jaunystę, kaip sakau, – prie bažnyčios.

Po tarnybos sovietinėje armijoje patekau į paskutiniąją šaukiamųjų kartą – įstojau į seminariją, tapau atgaivintos Telšių seminarijos auklėtiniu. Baigęs seminariją 1993-aisiais buvau paskirtas dirbti šv. Kazimiero parapijoje Klaipėdoje. Po to – Šventoji, dar po kurio laiko – Laukžemė. Pastarajai parapijai esu atidavęs jau 15 kunigystės metų.

– Kokie rūpesčiai slegia Jus, nuo ko jie neatsiejami?

– Jeigu kalbėčiau apie Šventosios parapiją – tai bažnyčios statyba: ji dar nėra iki galo užbaigta, dar įrenginėjama, bet pamaldos joje vyksta. Kai atvažiavau dirbti į Laukžemę, radau parapiją, apleistą materialine prasme, tačiau gyvą tikėjimu. Per tuos 15 metų kiek įmanoma, gelbstint parapijos žmonėms, ėmėmės tvarkyti bažnyčią. Po to įsigijome parapijos namus, kurie dėl lėšų stygiaus vis nebaigiami tvarkyti, šiais metais pavyko įrengti jubiliejinę šv. Andriejaus aikštę.

Plačiau pajurionaujienos.com

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min