Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kretingos viešajame tualete nori įkurdinti turizmo centrą

Prieš trejus metus tualetas buvo pastatytas pačiame centre, prie bažnyčios tvoros.
J.Andriejauskaitės nuotr. / Prieš trejus metus tualetas buvo pastatytas pačiame centre, prie bažnyčios tvoros.
Šaltinis: 15min
0
A A

Kretingos rajono savivaldybėje sklando idėja prieš trejus metus už pusę milijono litų pastatytame naujutėlaičiame tualete dabar įkurdinti Kretingos turizmo ir verslo informacijos centrą. Architektas Edmundas Gedrimas teigia, kad projektuodamas tokį statinį nė negalėjo pamanyti, kad kam nors gims tokia „geneali“ mintis.

Pasak Kretingos rajono mero Juozo Mažeikos, idėja miesto centre, šalia aikštės stovinčiame tualete, įkurdinti turizmo informacijos centrą kilo vienam tarybos nariui, vėliau jo idėją palaikyti ėmėsi ir keletas kitų.

Šiuo metu manoma, kad viename statinyje tilptų abi įstaigos, mat tualetai įrengti požeminėje dalyje. Turizmo centras tilptų panaikinus viršutinėje dalyje esantį tualetą neįgaliesiems, paliekant tik turistams skirtą dušą.

Pasak rajono mero, šiuo metu turizmo informacijos centras yra įkurtas Kretingos muziejuje, kuris yra atokiau nuo centro ir turistams reikia jo ieškoti. Šalia Kretingos aikštės stovintis tualetas yra strategiškai puiki vieta.  „Įvažiavus į centrą toks pastatas krinta į akis. Jei tai būtų statytas specialiai turizmo centrui, tiktų idealiai”, – sakė jis.

Paklaustas, ar nemano, kad tualetas nėra tinkamiausia vieta turizmo centrui, J.Mažeika teigė:  „Jei patys įvardysime, kad ten tualetas, tai kitai įstaigai įsikurti ne prestižo reikalas, bet jei įkurdinę turizmo centrą jį taip ir vadintume, per kurį laiką pasimirštų, kad ten buvo tualetas.”

Meras teigė pats vienoje iš Baltijos šalių lankęsis tokiame centre, kuriame veikia ir viešasis tualetas, ir įstaigos viena kitai netrukdo. Skuode vietoj viešojo tualeto prieš porą metų įrengta kavinė. 

J.Andriejauskaitės nuotr./Tualeto pastatymas kainavo apie pusę milijono litų.
J.Andriejauskaitės nuotr./Tualeto statybos kainavo apie pusę milijono litų.

Reikia architekto pritarimo

Tačiau įgyvendinti Kretingos rajono tarybos narių sumanymą nėra paprasta. Viešojo tualeto projektas yra autorinis E.Gedrimo kūrinys ir tam būtinas jo pritarimas. Architektas jo duoti neketina. Meras teigė, kad tokiu atveju bus ieškoma kitų patalpų.

Architektas teigia, kad šia  „genealia“ mintimi valdžia nori sugadinti gerą  „daiktą”, kurį patys statė. Pasak E.Gedrimo, tarybos nariai kelias kadencijas kretingiškiams žadėjo, kad mieste atsiras viešasis tualetas, o dabar jį nori sudarkyti.

„Įkurti miestą reprezentuojančią įstaigą tualete – visiškai netinkama vieta. Yra ir kitų vietų, pavyzdžiui, centre esanti biblioteka. Projektuodamas nesitikėjau, kad tualete bus informacijos centras įrengtas. Tiesiog logiškai nepaaiškinama”, – sakė architektas. 

Keistų viešųjų tualetų istorijų yra buvę ir daugiau. Kaune viešasis tualetas pagarsėjo, kai paaiškėjo, kad buvo statytas už pusę milijono litų, o senąjį buvo galima suremontuoti vos už 50 tūkst. Lt. 
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Tualetas Kretinga
Parašykite atsiliepimą apie 15min