Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Krikščionis“ linksta į valdančiųjų pusę

Valdemaras Valkiūnas
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Valdemaras Valkiūnas
Šaltinis: 15min
0
A A

Minimalios persvaros Seime netekusi valdančioji koaliciją gali sulaukti paramos. Apie tokią galimybę galvoja Krikščionių partijos frakcijos narys Valdemaras Valkiūnas.

V.Valkiūnas jau antrą trečiadienį iš eilės dalyvavo bendrame Seimo valdančiosios koalicijos partijų frakcijų pasitarime. 

Į patį frakcijų susitikimą šis politikas atėjo vėliau nei jis prasidėjo, nes drauge su konservatorių-krikdemų frakcijos seniūnu Jurgiu Razma lankėsi Seimo pirmininkės Irenos Degutienės kabinete.

Paklaustas, ar svarsto apie galimybę pereiti į valdančiąją koaliciją, V.Valkiūnas trečiadienį vakare sakė, jog turi įvairių pasiūlymų, o jam svarbiausios – jo programinės nuostatos, mat yra išrinktas vienmandatėje apygardoje. Apie jas esą ir kalbėtąsi su I.Degutiene.

„Pasiūlymų iš gerbiamos pirmininkės, kad pereiti nebuvo. Tai pasiūlymai iš kitų Seimo narių, valdančiųjų partijų narių“, – sakė V.Valkiūnas. 

Jeigu aš per anas ar kitas frakcijas trinsiu kelnes ir negalėsiu įgyvendinti savo programos, tai kokia mano vertė?Pasak politiko, jeigu būtų pritarta jo programinėms nuostatoms, jis svarstytų apie galimybę bendradarbiauti su valdančiaisiais. Tačiau kol kas esą „nebuvo jokio spaudimo“, kad jis privalėtų apsispręsti.

„Šitos nuostatos yra naudingos ne man, bet  valdantiesiems patiems. Jeigu bus gerai Lietuvai, bus pačiai koalicijai gerai, bus visiems gerai“,  – tvirtino ne vieną frakciją per šią Seimo kadenciją jau pakeitęs parlamentaras.

Pasiteiravus, kaip jo bendravimą su valdančiaisiais vertina opozicine pasiskelbusi Krikščionių partijos frakcija, politikas atsakė: „Jeigu aš per anas ar kitas frakcijas trinsiu kelnes ir negalėsiu įgyvendinti savo programos, tai kokia mano vertė?“

Paklaustas, ar ketvirtadienį balsuos už antrą kartą I.Degutienės teikiamą liberalcentristo Jono Liesio kandidatūrą į parlamento vicepirmininkus, V.Valkiūnas atsakė teigiamai.

Valdančiąją koaliciją šiuo metu sudaro keturios partijos – Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, Liberalų sąjūdis, Tautos prisikėlimo partija ir Liberalų ir centro sąjunga. Ji šiuo metu teturi 70 balsų iš 141. Paramą kritiniais momentais valdantiesiems yra pažadėję 3 parlamentarus turintys valstiečiai liaudininkai.

V.Valkiūnas yra išrinktas vienmandatėje Biržų-Kupiškio rinkimų apygardoje ir nepriklauso Krikščionių partijai, tėra tik šios partijos frakcijos narys. Anksčiau šioje kadencijoje jis jau priklausė Liberalų ir centro sąjungos, vėliau perėjo į Arūno Valinsko „Ąžuolo“ frakciją. Dar vėliau jis tapo Tautos prisikėlimo partijos frakcijos, „Vienos Lietuvos“ frakcijos nariu. Kai ši persivadino, tapo Krikščionių partijos frakcijos atstovu.
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min