Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Krikščionių partija bando pergudrauti besispyriojantį Kubilių

Krikščionių partijos pirmininkas Gediminas Vagnorius
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Krikščionių partijos pirmininkas Gediminas Vagnorius
Šaltinis: 15min
0
A A

Jei uždaromos durys, lįsk pro langą. Atrodo, tokia logika nusprendė vadovautis neseniai įkurta Krikščionių partija. Jos ambicijas prisidėti prie valdančiosios koalicijos jau kurį laiką slopina premjeras Andrius Kubilius. Tačiau partijos atstovai nusprendė A.Kubilių apeiti ir pokalbius dėl galimybės tapti partneriais pradėti su kitais valdančiosios koalicijos nariais.

„Mes kalbėjome su Liberalų sąjūdžio ir Liberalų ir centro sąjungos lyderiais, aptarėme galimybes veikti bendrai. Yra susitarimas, kad jeigu A.Kubilius nepajėgia peržengti savo kompleksų ar vengia konstruktyvių pokalbių, gali būti, jog artimiausiu metu vyks mūsų atstovų pokalbis su valdančiosios koalicijos koordinavimo taryba. Nuo dviformačio kontakto bus pereita prie daugiaformačio“, – 15min.lt sakė Krikščionių partijos lyderis Gediminas Vagnorius.

Andrius Kubilius iki šiol blaškosi, neapsisprendžia, ar sėstis su mumis ir tartis. Mes paprasčiausiai kol kas nesugebėjome pasodinti A.Kubiliaus prie stalo, – atviravo Gediminas Vagnorius.Pasak jo, tai reiškia, kad Krikščionių partijos pasiūlytas veiksmų planas bus derinamas ne su Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos lyderiu, o su visa koordinavimo taryba, kurią sudaro į koaliciją įeinančių partijų vadovai.

G.Vagnorius taip pat akcentavo, kad susitikimai su liberalių partijų vadovais vyko siekiant „išjudinti“ arba rasti būdą, kaip pradėti tartis dėl bendro veiksmų plano. „Liberalai taip pat mano, kad reikėtų pereiti nuo dvišalių santykių prie pokalbių dalyvaujant visiems koalicijos tarybos nariams. Iki šiol mums buvo tik žadama susėsti prie bendro stalo. Tačiau A.Kubilius iki šiol blaškosi, neapsisprendžia, ar sėstis su mumis ir tartis. Mes paprasčiausiai kol kas nesugebėjome pasodinti A.Kubiliaus prie stalo“, – atviravo buvęs premjeras G.Vagnorius.

Nesiruošia keisti Vyriausybės programos

Savo ruožtu A.Kubilius žiniasklaidai prieš kurį laiką teigė, kad jei Krikščionių partija nori prisidėti prie valdančiosios koalicijos, turėtų vykdyti Permainų koalicijos programą. Pasak jo, tai yra pagrindinė sąlyga ir kito pasirinkimo naujosios partijos atstovai neturi.

Vyriausybės vadovas taip pat yra leidęs suprasti, kad krikščionims nebus leista į koalicijos programą įtraukti naujų siūlymų. Tuo tarpu Krikščionių partija su G.Vagnoriumi priešakyje siekia, kad valdančioji koalicija pritartų krikščionių parengtam neatidėliotinų veiksmų ir būtiniausių ekonominių pokyčių planui, bei aktyviai kritikuoja Vyriausybę dėl nenoro gaivinti ekonomiką sukėlus nepagrįstai gilėjančią šalies ekonominę ir finansinę krizę.

Krikščionių partijos frakcijai Seime šiuo metu priklauso 12 narių.

Vyksta žaidimai

Šiuo metu valdančiajai koalicijai Seime priklauso 71 vienas parlamentas iš 141. Pasak politologo Vytauto Dumbliausko, šiai koalicijai verkiant reikia pastiprinimo, antraip ji gali pralaimėti bet kurį balsavimą Seime.

„Jiems tie 12 balsų, kuriuos turi Krikščionių partijos frakcija Seime, yra labai daug. Su šiais balsais jie turėtų vadinamąją perteklinę koaliciją, nes dabar jie turi minimalią daugumą“, - aiškino politologas.

Pasak jo, kito pasirinkimo, kaip tik Krikščionių partija, valdančioji koalicija neturi, nes su Darpo partija jau buvo kalbėta seniau, bet derybos neįvyko.

„Šiuo metu vyksta žaidimai dėl valdžios. Paskui bus deramasi dėl postų. Kiekvienas nori save brangiau parduoti“, - sakė V. Dumbliauskas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min