Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Krikščionių iniciatyva imti valdžią nustebino ir prajuokino (papildyta 12.51 val.)

Aleksandras Sacharukas
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / A.Sacharukas neatskleidžia, kaip dabartinė opozicija surinks 71 balsą.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Krikščionių partijai (KP) paskelbus apie iniciatyvą lipdyti naują valdančiąją daugumą, nustebo ir valdančiųjų ir opozicijos atstovai.

Iki šiol nei pozicijoje, nei opozicijoje buvusi KP ne tik ketina šlietis prie dabartinės opozicijos. Partija žada kitą savaitę priimti sprendimą dėl naujos valdančiosios daugumos formavimo.

„Partijos prezidiumas priims sprendimą dėl naujos valdančiosios formavimo“,  – trečiadienį prieš pirmąjį pavasario sesijos Seimo posėdį sakė KP frakcijos Seime seniūnas Aleksandras Sacharukas.

Tačiau politikas nutylėjo, kokios parlamente dirbančios partijos galėtų sudaryti naują daugumą, tik užsiminė, kad ją formuos opozicinės partijos.

Šiuo metu Seimo opozicijoje dirba Socialdemokratų ir Darbo partijos bei partija „Tvarka ir teisingumas“. Jos turi 53 atstovus parlamente. Pridėjus 12 KP frakcijos narių šis junginys vienytų 65 politikus, tačiau valdančiajai daugumai sudaryti reikia mažiausiai 71 balso. Būtent tiek dabar turi dabartinė Permainų koalicija, kurią sudaro Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, Liberalų sąjūdis, Tautos prisikėlimo partija bei Liberalų ir centro sąjunga. Tiesa, antradienį valdantieji pasirašė sutartį dėl paramos su 3 parlamentarus turinčia Lietuvos valstiečių liaudininkų sąjunga.

A.Sacharukas tvirtino, jog naujai daugumai parlamentarų užteks: „Jeigu mes ruošiamės priimti tokį sprendimą, vadinasi, matome, kad dauguma bus.“ 

Opozicija nustebusi

Socialdemokratų lyderis Algirdas Butkevičius sakė, jog šis KP siūlymas – „labai didelė staigmena“ daugiausiai narių Seime turinčiai opozicinei partijai.

„Mes su jais kalbėjomės prieš dvi dienas ir pakvietėm juos prisijungti prie mūsų. Aš manau, kad tai yra svarstomas klausimas. Bet savaime suprantama, kad jie tikriausiai turėtų jungtis prie mūsų, o ne mes prie jų“, – apie trijų opozicinių partijų pasirašytą susitarimą kalbėjo A.Butkevičius.

Priminus, kad dabartinei opozicijai trūksta balsų daugumos formavimui, socialdemokratas užsiminė, jog naująją koaliciją galėtų paremti LiCS ir Tautos prisikėlimo partija. 

Pasak A.Butkevičiaus, opozicija dabar laukia kovo 16 dienos. Po jos bus matyti aiškesnė situacija, nes kai kurios „partijos savo viduje svarstys klausimą dėl koalicijos formavimo ir naujosios daugumos sudarymo Seime“.

Opozicijos lyderiu trečiadienį oficialiai tapęs darbietis Vytautas Gapšys taip pat tikino, jog KP nepristatė savo siūlymo formuoti naują koaliciją jo frakcijos atstovams. „Mes esame parašę alternatyvią programą, su kuria ir dirbame kviesdami kitas frakcijas prisijungti. Jeigu krikščionys nori prisijungti prie tos programos, mes laukiame kalbų su jais, bet tikrai tikrai nesvarstome galimybių prisijungti prie kažkur kitur,“ – sakė darbietis. Jis užsiminė, kad laukia ir valdančiajai koalicijai priklausančių liberalių frakcijų paramos. 

„Tvarkos ir teisingumo“ atstovas Valentinas Mazuronis irgi tvirtino nieko negirdėjęs apie KP iniciatyvą. „Aš girdėjau tik tai, kad krikščionys rengiasi pasiskelbti opozicine frakcija ir tai yra visų frakcijų teisė. Mes esame paruošė programą ir kviečiame prisijungti visas frakcijas <...> Man apskritai tas bandymas brautis, kuris čia pirmas ką formuos, nepriimtinas“,“ – kalbėjo „tvarkietis“. 

Lygino su svaičiojimais apie P.Anderson

Vienas liberalcentristų, kurie nuolat minimi kaip esą silpnoji dabartinės koalicijos grandis, lyderių Algis Čaplikas priminė, kad šeštadienį susirinkusios LICS tarybos sprendimą, kad iš koalicijos partija nesitraukia. „Labai keista girdėti opozicijos siūlymus bendradarbiauti, platinamus per spaudą. Tai panašu į veiklos imitavimą, o ne bandymus susitarti“, – kalbėjo jis. Pasak A.Čapliko, trečiadienį prasidėjusioje Seimo sesijoje LiCS svarbiausi trys darbai: apskričių reformos pabaigimas, sveikatos reformos tęstinumas ir tiesioginiai mero rinkimai. Esą nuo to, kaip bus sprendžiami šie klausimai priklausys ir liberalcentristų elgesys koalicijoje. 

Liberalų Sąjūdžio lyderis Eligijus Masiulis pareiškė, jog jam ši istorija „jau tampa komiška“. 

„Lygiai tas pats, kad kažkas sakytų, jog aš esu įsimylėjęs Pamelą Anderson ar Madoną, ir svaičioja. Jokių realių pokalbių nėra. Mūsų partija yra pasakiusi, kad dirbame koalicijoje ir neplanuojame nieko keisti. Man jau yra pikta, kai yra manipuliuojama liberalų vardu. Tai visiškai neatsakingas opozicijos elgesys ir bandymas pakurstyti intrigas, kad pritrauktų žurnalistų dėmesį“, – dėstė E.Masiulis. 

Atnaujinta 12.51 val. „Prisikėlėlių“ lyderis Arūnas Valinskas taip pat patvirtino, jog jo partija liks valdančioje koalicijoje.

„Mes pasisakome pirmiausia už konstruktyvų darbą ir stabilumą. Tas kvietimas ir įvairiausi dalykai tęsiasi nuo pat šios kadencijos darbo pradžios. Tad gal baikim šiais dalykais spekuliuoti. Mes esam ne tam, kad išgirstume kažkokius kvietimus į vieną ar kitą pusę kaip jaunamartės, o konstruktyvius pasiūlymus, kuriuos būtų galima suderinti ir pozicijai, ir opozicijai“,  – sakė A.Valinskas.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min