Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2016 01 04, 12:56

Kriminalinės policijos viršininkas apie A.Bazio žūtį: „Netekome kolegos, atskleidusio aibę rezonansinių nusikaltimų“

Sekmadienį Alpių kalnuose žuvo Kriminalinės policijos biuro viršininko pavaduotojas Artūras Bazys. Savo kolegos netektį komentavo Lietuvos kriminalinės policijos biuro viršininkas Rolandas Kiškis.
Kalnuose žuvo kriminalinės policijos viršininko pavaduotojas Artūras Bazys
Kalnuose žuvo kriminalinės policijos viršininko pavaduotojas Artūras Bazys / Pauliaus Ramanausko/15min.lt nuotr.

„Sunku nuo ko nors pradėti, nes yra skaudu ir liūdna, praradus labai gerą draugą ir kolegą, – sakė Rolandas Kiškis. – Dar kartą noriu pareikšti užuojautą artimiesiems ir visai policijos bendruomenei.“

Lietuvos kriminalinės policijos biuro viršininkas komentavo, kad jo pavaduotojas buvo labai stipri asmenybė, turėjusi didelę aistrą savo darbui. „Artūras buvo be galo didelis profesionalas, atsidavęs sistemai iš visos širdies. Jis išmokė ne vieną pareigūną siekti tikslų ir jų turėti“, – savo kolegos asmenybę komentavo Rolandas Kiškis.

Artūras buvo be galo didelis profesionalas, atsidavęs sistemai iš visos širdies. Jis išmokė ne vieną pareigūną siekti tikslų ir jų turėti

Policijos departamentas praneša, kad Artūras Bazys mėgo rizikuoti ir alpinizmą laikė savo gyvenimo silpnybe. „Nebijau iššūkių. Sprendžiu pats – vidumi ir nuojauta. Nebijau surizikuoti, prie to didžiąja dalimi prisideda alpinizmas. Tai – mano gyvenimo silpnybė, o gal ir stiprybė", – kolegoms yra sakęs velionis A.Bazys.

Nusipelnęs pareigūnas

Alpių kalnuose žuvęs A.Bazys Lietuvos kriminalinės policijos sistemoje yra išdirbęs daugiau nei 25-erius metus, o viršininko pavaduotuoju tapo 2011 metais. Jis buvo atsakingas už specialiųjų užduočių padalinį, kuris nėra viešo pobūdžio, todėl kriminalinės policijos biuro viršininkas plačiau komentuoti apie savo pavaduotojo darbą atsisakė.

„Galiu pasakyti tik tiek, kad Artūras prisidėjo prie visų rezonansinių ir garsiausių organizuotų grupuočių išaiškinimo Lietuvoje“, – sakė kriminalinės policijos biuro viršininkas Rolandas Kiškis.

Žurnalistų paklaustas, ar jo pavaduotojas suvokė rizikuojantis tokiu metų laiku ruošdamasis ekspedicijai į Alpes, kriminalinės policijos biuro viršininkas atsakyti negalėjo. „Kai derino atostogas, jis apie rizikas nė negalvojo, o norėjo pasitreniruoti kalnuose, – sakė Rolandas Kiškis. – Jis yra įlipęs daugiau nei į 100 kalnų viršūnių, todėl kalbėjo tik apie gerus dalykus, nes jis buvo mylintis gyvenimą žmogus.“

Įvykio aplinkybių Lietuvos kriminalinės policijos biuro viršininkas Rolandas Kiškis komentuoti taip pat atsisakė. „Nelaimės aplinkybes tiria Prancūzų žendarmerija, tai ne mano kompetencija“, – sakė jis.

Lietuvos kriminalinės policijos biuras su velionio Artūro Bazio artimaisiais derina kolegos kūno pargabenimą ir laidotuves Lietuvoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min