Dabar populiaru
Publikuota: 2012 sausio 31d. 22:08

Kristina Brazauskienė: „Gerai būtų ir Seime, ir be jo“

Kristina Brazauskienė antradienio vakarą naująją partiją pristatė klaipėdiečiams. Deja, bet paklausyti jos atėjo vos keliasdešimt žmonių.
Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr. / Kristina Brazauskienė antradienio vakarą naująją partiją pristatė klaipėdiečiams. Deja, bet paklausyti jos atėjo vos keliasdešimt žmonių.

„Mane daug kas nori nupiešti kitokią, neypatingą, negabią. Esu nevertinama“, – antradienio vakarą klaipėdiečiams atviravo Prezidento Algirdo Mykolo Brazausko našlė Kristina Brazauskienė, užsimojusi įkurti Demokratinę darbo ir vienybės partiją ir spėti į Seimo rinkimų traukinį.

Pasiklausyti K. Brazauskienės ir jos bendražygių viename Klaipėdos viešbutyje atėjo maždaug pusšimtis smalsuolių. Dalis jų nesulaukę atsakymų į savo klausimus neapsikentė ir vidury renginio atsistoję išėjo.

Komanda – prieštaringa

K. Brazauskienę į Klaipėdą atlydėjo spalvinga komanda – Antanas Bartusevičius, pristatytas kaip teisės mokslų daktaras, – į sukčiavimo skandalą įsivėlęs ir vėliau nuteistas buvęs advokatas; socialinių mokslų daktaras Jonas Rekešius – buvęs A.M.Brazausko atstovas spaudai, buvęs Jurbarko miesto tarybos narys; karatė treneris Zenonas Budraitis; buvusi „Vilniaus TV“ vadovė Vilma Kvietkauskienė.

Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr./Kristina Brazauskienė
Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr./Kristina Brazauskienė

Kelis kartus pakartojusi, kad Lietuva sunkiai serga, K.Brazauskienė negailėjo kritikos visam Seimui. „Iš banko jie skolinasi pinigus už palūkanas, kodėl sumažindami pensijas jie nesiskolino iš žmonių už palūkanas?“ – piktinosi moteris. Kartu ji aiškino, kad Seimo nariai turi būti įdarbinami terminuotam darbo laikui. „Prikuriat įstatymų visokių. Būkit malonus – kurkite darbo vietas“, – populizmu dvelkiančią kalbą rėžė naujos partijos kūrėja.

Kelis kartus pabrėžusi, kad jos partijos tikslas – naujų darbo vietų kūrimas ir emigracijos stabdymas, K.Brazauskienė taip ir negalėjo tiksliai įvardinti, kokių priemonių imtųsi politiniams lozungams įgyvendinti.

Ragino balsuoti „prieš“

Prezidento našlės bendražygis A. Bartusevičius kalbą pradėjo cituodamas Justiną Marcinkevičių: „Ašara Dievo aky. Lietuva, ką tu veiki?“. Buvęs advokatas tikino norįs padėti prisikelti teisinei sistemai. „Atėjęs šokėjas ar aktorius pasijunta galingu teisės leidėju. Taip mes dabar turime tūkstančius įstatymų, kurie žudo mūsų gyvenimus“, – aiškino jis žmonėms, priminęs seną tiesą, kad ten kur baigiasi teisė, prasideda tironija.

Nuo A.Bartusevičiaus kliuvo ir Seimo nariui Andriui Šedžiui, neseniai sužibėjusiam žiniomis apie lietuviškus atlyginimus.

Dar neįvardiję, kokios asmenybės bursis po naująja Demokratinės darbo ir vienybės partija, steigėjai artėjančiuose rinkimuose ragino neberinkti Seime užsibuvusių politikų. „Turime balsuoti prieš visus išsikvėpusius Seimo narius, arba tautinei valstybei teks pasakyti „aufiderzein“, – aiškino A.Bartusevičius.

Jo kolega J.Rekešius patikino, kad naujoji K.Brazauskienės vedama partija kuriama „ne iš viršaus, o iš apačios“.

Paprašė „apsinuoginti

Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr./Į susitikimą atėjo keliasdešimt žmonių.
Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr./Į susitikimą atėjo keliasdešimt žmonių.

Į susitikimą pakviesti uostamiesčio visuomenininkai, pasižymėję rengiamais piketais bet kokiu klausimu, paprašė K.Brazauskienės „apsinuoginti“ – pademonstruoti tikruosius ketinimus. Milijonierė našlė klaipėdiečius bandė sugraudinti pasakojimais apie sunkią jaunystę, kai iš nusipirkto audinio rietimo pasisiūdavo dvi sukneles – vieną sau, kitą komisui. „Niekada nesidairiau brangių pirkinių, visada gyvenau kukliai“, – teigė ji.

Moteris papasakojo ir apie tai, kaip šokiuose susipažinusi su būsimu vyru Antanu Butrimu dar dvejus metus draugavo, kol susituokė. „Jis buvo mano pirmas vyras ir mano sūnaus tėvas“, – pasakojo ji. K.Brazauskienė tikino, kad „bufetava“ ji pravardžiuojama neteisingai – tokio darbo esą ji niekada nedirbo. Ji priminė savo karjeros pradžią, kaip dirbo Sporto rūmų kavinukėje, baigė mokslus, įsidarbino „Šešupėje“, teikusioje maistą „Draugystės“ viešbučiui.

Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr./Kristinos Brazauskienės kuriama partija vadinsis Demokratine darbo ir vienybės partija.
Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr./Kristinos Brazauskienės kuriama partija vadinsis Demokratine darbo ir vienybės partija.

Tačiau klaipėdiečiai nepanoro išgirsti visos asmeninės K.Brazauskienės istorijos ir pertraukę ją paprašė patikslinti, kaip ji planuoja įkurti naujas darbo vietas. Naujos partijos kūrėja pakartojo frazę, itin dažnai skambančią prieš rinkimus: turi būti sutvarkyta mokesčių bazė. Tačiau paprašyta patikslinti, ji tik paminėjo pridėtinės vertės mokestį (PVM), kuris anot jos, neturėtų būti didesnis nei 18 proc. Atsisveikindama ji dar pridūrė: „Man gerai būtų ir Seime, ir be jo“.

K.Brazauskienės steigiama partija deklaruoja jau surinkusi apie 1000 parašų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min