Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kristina Brazauskienė partijos pavadinimą gins teismuose arba keis į „Prezidento našlės sąjungą“

Kristina Brazauskienė tapo naujosios partijos lydere
Evaldo Šemiotos nuotr. / Kristina Brazauskienė tapo naujosios partijos lydere.
Šaltinis: 15min
0
A A

Pasipiktinimo Teisingumo ministerijos sprendimu neregistruoti jos su Vytautu Šustausku kuriamos partijos „Lietuvos Prezidento sąjunga“ įstatų dėl esą klaidinančio pavadinimo neslepianti Kristina Brazauskienė sako tokį pavadinimą pasiruošusi ginti teismuose.

„Tarsimės su teisininkais. Jei jie įrodys, kad pavadinimas tikrai klaidinantis, jį keisime į „Prezidento našlės sąjungą“. O jei manysime, kad pavadinimas nieko neklaidina – kovosime dėl jo teismuose“, – 15min.lt penktadienį sakė K.Brazauskienė.

Pasak jos, iš pirmo žvilgsnio Teisingumo ministerijos argumentai atsisakant registruoti partiją dėl jos neva klaidinančio pavadinimo atrodo absurdiški.

„Mane labiau klaidina Tėvynės sąjungos pavadinimas, nes tėvynė tai viena, tai gal ir kitų partijų nereikia jai? Taip pat klaidina degtinė su prezidento vardu ir simbolika. Galima pagalvoti, kad gal čia koks širdies sopulio vaistas ar pienas“, – postringavo K.Brazauskienė.

Prezidento Algirdo Brazausko našlė teigia, kad sprendimus dėl partijos pavadinimo keitimo aptars tik tada, kai gaus oficialų Teisingumo minsiterijos raštą.

Primename, kad penktadienį Teisingumo ministerija atsisakė registruoti naujus „Lietuvos laisvės lygos“ įstatus, kuriuose buvo bandoma įteisinti naują partijos pavadinimą.

Teisingumo ministerijos nuomone, partijos pavadinimas yra panašus į Lietuvos Respublikos Prezidento – valstybės vadovo, pavadinimą ir gali klaidinti rinkėjus.

Teisingumo ministerijos atsisakymas patvirtinti politinės partijos įstatų atitikimą įstatymų reikalavimams neatima teisės iš naujo pateikti partijos dokumentus bei duomenis teisės aktų nustatyta tvarka patikslinus juos pagal teisės aktų reikalavimus. Partija, norinti patikslinti įstatus, turi iš naujo sušaukti savo narių suvažiavimą, o po jo ne vėliau nei per 6 mėnesius įregistruoti partijos steigimo dokumentus.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min