Dabar populiaru
Publikuota: 2016 balandžio 25d. 13:21 , atnaujinta: 2016 balandžio 25d. 14:11

Kristina Brazauskienė Turniškėse norėtų gyventi dar dešimt metų

Kristina Brazauskienė
Dominyko Lauručio nuotr. / Kristina Brazauskienė

Prezidento Algirdo Brazausko našlės advokatas Alvydas Kraujelis sako, kad jo klientė Turniškėse norėtų gyventi dar dešimt metų.

„Manau, kad mūsų klientės pozicija nustatyti dešimties metų terminą yra logiška“, – Vilniaus miesto apylinkės teisme, kur pirmadienį nagrinėjamas Prezidento kanceliarijos ieškinys dėl K.Brazauskienės iškeldinimo, sakė jos advokatas.

Teisininkas taip pat minėjo, jog tai būtų „teisingas ir pagrįstas terminas“ šios dienos galiojančių teisės aktų kontekste.

„Šis reikalavimas kaip kompromisas, siekiant A.Brazauskienei įgyti teisinį apibrėžtumą teismine tvarka“, – sakė advokatas. Jis patikino, kad jo klientė nesiekia neterminuotai gyventi Turniškėse.

Prezidentės patarėjas Tadas Varapnickas sako, kad prezidento Algirdo Brazausko našlė Kristina Brazauskienė iš Turniškių turi būti iškeldinta teismo tvarka, kadangi nesutinka įvykdyti sutartyje numatytų reikalavimų.

Atsakovė K.Brazauskienė į teismo posėdį neatvyko, jos interesams atstovauja du advokatai.

Našlė prašo teismo leisti jai ilgiau gyventi rezidencijoje Turniškėse Vilniuje. Prezidento kanceliarija siekia K.Brazauskienę iškeldinti iš namo Turniškėse, pasibaigus nuomos sutarčiai. Pasak T.Varapnicko, „aiškiai ir nedviprasmiškai“ sutartimi buvo numatyta, kad prezidento našlė gyvens penkerius metus.

Pasibaigus būsto panaudos sutarčiai K.Brazauskienė nereagavo į prašymus dėl išsikeldinimo iš valstybei priklausančios rezidencijos.

Prezidento kanceliarija pernai spalį kreipėsi į teismą dėl K.Brazauskienės iškeldinimo iš rezidencijos Turniškėse. Toks sprendimas priimtas po to, kai pasibaigus būsto panaudos sutarčiai K.Brazauskienė nereagavo į prašymus dėl išsikeldinimo iš valstybei priklausančios rezidencijos.

2010 metais sudaryta sutartis baigėsi 2015 metų spalį. Prezidento kanceliarija neplanavo, kad patalpos jai būtų perduodamos ilgesniam terminui, ir ši pozicija nėra pasikeitusi. Rezidenciją numatoma panaudoti valstybės reikmėms.

Vadovybės apsaugos departamentas K.Brazauskienei yra išdavęs laikiną leidimą patekti į rezidenciją Turniškėse, kol bus priimtas teismo sprendimas.

Vyriausybė buvo suradusi K.Brazauskienei butą L.Sapiegos gatvėje Vilniuje, kur našlė galėtų išsikraustyti, bet ji atsisakė.

Po 2014-aisiais priimto Konstitucinio Teismo išaiškinimo dėl prezidento našlės rentos, konservatoriai ėmė kelti klausimą, ar teisėtai K. Brazauskienei suteikta teisė gyventi prezidento rezidencijoje Turniškėse. Vis dėlto pernai gegužę parlamentas atmetė siūlymą iš Prezidento įstatymo braukti nuostatą, kuri mirusio prezidento sutuoktiniui garantuoja rezidenciją. Tokių privilegijų ragino atsisakyti ir prezidentė Dalia Grybauskaitė.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min