Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kristinos Brazauskienės akibrokštas valstybei: 7 tūkst. litų ant nuskriaustųjų stalo

Kristina Brazauskienė
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Kristina Brazauskienė
Šaltinis: 15min
0
A A

Į bėdą patekę dešimt vaikų auginantys Degučiai iš Kaišiadorių rajono vakar apstulbo, savo kieme išvydę kadenciją baigusio prezidento Algirdo Brazausko našlę Kristiną Brazauskienę.

„Lietuvos ryte” perskaičiau, kaip Kaišiadorių mokesčių inspekcija sutrypė dešimt vaikų turinčią šeimą, ir pamaniau, jog pareigūnai nesupranta, kad griauna valstybę“,  – dienraščiui aiškino K.Brazauskienė.

Vakar dienraštis aprašė, kaip Kaišiadorių rajone, Karčiupio kaime, gyvenančių Ritos Violetos Degutienės ir Jono Degučio bendrovę „Kertupis“ Mokesčių inspekcijos pareigūnai pastūmėjo bankroto link.

Paklojo 7 tūkstančius litų

K.Brazauskienė iš pat ryto pasiskambino Kaišiadorių socialdemokratams, sužinojo Degučių adresą ir sėdo į automobilį. Po poros valandų ant žado netekusios šeimos stalo buvo pakloti septyni tūkstančiai litų. Lygiai tiek, kiek „Sodrai“ liko skolinga Degučių bendrovė „Kertupis“.

Daugiavaikės Degučių šeimos verslas buvo sužlugdytas, kai Valstybinės mokesčių inspekcijos pareigūnai iš „Kertupio“ sąskaitos nurašė 20 tūkstančių litų per daug.

Sąskaitoje neliko pinigų „Sodros“ mokesčiams ir ši inicijavo bankrotą. Nors Degučiai maldavo grąžinti permoką, Mokesčių inspekcijos pareigūnai pinigus grąžino per vėlai.

Sužlugdyti daugiavaikę šeimą padėjo ir Įmonių bankroto administravimo ir teisinių paslaugų biuras, vadovaujamas Aurimo Valaičio.

Bankroto administratorius pirmiausiai sau už darbą išmokėjo 13 630 litų – beveik dvigubai didesnę sumą, nei šeima buvo skolinga „Sodrai“.

Nė viena minėtų institucijų neatsižvelgė į tai, kad Degučiai turi dešimt vaikų, sąžiningai mokėjo mokesčius ir niekada iš valstybės nėra ėmę jokių pašalpų.

„Kai dar buvo gyvas mano vyras Algirdas Brazauskas, mes nuolat globojome daugiavaikes šeimas. Daug jų gyvena Kaišiadorių rajone. Esame išdaliję 370 tūkstančių litų. Degučių šeimos istorija mane sukrėtė. Negalima leisti sutrypti darbščių žmonių jų mažamečių vaikų akivaizdoje, nes jie nebetikės valstybės teisingumu“, – aiškino K.Brazauskienė. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min