Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2011 11 13, 10:30 Atnaujinta 2011 11 13, 12:51

Kristinos Brazauskienės ir Vytauto Šustausko keliai išsiskyrė, prezidento našlei pabūgus pilietinio karo

Sekmadienio rytą tarsi perkūnas trenkė netikėta žinia: Lietuvos laisvės sąjungos (LLS) pirmininkės pareigas einanti Kristina Brazauskienė nedalyvaus Kaune vyksiančioje partijos konferencijoje ir pasitraukia iš partijos narių. Šią žinią išplatino K.Brazauskienės asmeninis atstovas spaudai Justas Jaskonis.
V.Šustauskas ir K.Brazauskienė
Vytautas Šustauskas ir Kristina Brazauskienė / Evaldo Šemiotos nuotr.

„Į politiką žengiau turėdama labai konkrečius tikslus: tęsti a. a. Algirdo Brazausko politiką, ginti žmogaus teises ir vienyti suskaldytą tautą. Tuo tarpu V.Šustausko tikslai pasirodė absoliučiai priešingi – suvedinėti sąskaitas su buvusiais, esamais ir būsimais kitaminčiais“, – pranešime cituojama prezidento našlė.

K.Brazauskienės teigimu, nepavyko susitarti ne tik dėl pamatinių vertybių ir tikslų, bet ir dėl partijos pavadinimo: „V.Šustauskui nei žmogaus teisių gynimas, nei vieningos Lietuvos sąvokos nerūpėjo: jis reikalavo partiją pervadinti Kovotojų sąjunga.

K.Brazauskienė pareiškė, kad nuo šios dienos ji išstoja iš LLS ir nutraukia visus politinius saitus su partijos vadovybe: „Man labai gaila, kad Laisvės sąjungoje esantys žmonės liko apgauti: vietoje ateities kūrimo V.Šustauskas jiems perša pilietinį karą.“

Pranšime taip pat tikinama, kad K.Brazauskienė iš visuomeninės veiklos nesitraukia, o darbus tęs kitoje organizacijoje. „Per pusmetį prie manęs prisijungė netikėtai daug nuoširdžių ir vienybe tikinčių Lietuvos žmonių. Jų nenuvilsiu ir oponentų nenudžiuginsiu: netrukus žmones pakviesiu telktis į vienybe, pagarba ir šviesiomis mintimis grįstą sąjungą“, – cituojama K.Brazauskienė.

Papildyta 12.51 val. K.Brazauskienė naujienų agentūrai BNS sakė dar nenusprendusi, ar naujoji organizacija bus partija, ar visuomeninis judėjimas. „Dėl to ketiname apsispręsti pirmadienį“, – teigė ji.

K.Brazauskienė kol kas neatskleidžia, su kuo buria naują organizaciją.

Sekmadienį Kaune per LLS konferenciją partija pervadinta į Kovotojų už Lietuvą sąjungą, jos pirmininku vėl išrinktas V.Šustauskas, pranešė naujienų portalas lrytas.lt.

V.Šustausko teigimu, tarp jo ir K.Brazauskienės nesutarimų kilo ne tik dėl organizacijos pavadinimo, bet ir dėl partijos valdymo. Ji esą nesutiko, kad pirmasis jos pavaduotojas būtų renkamas Kaune. Šį postą turėjo užimti V.Šustauskas.

Gatvės politiku vadinamo V.Šustausko vadovauta LLS per rugpjūtį vykusį suvažiavimą savo pirmininke išrinko mirusio prezidento A.Brazausko našlę K.Brazauskienę, o pavadinimą nusprendė keisti į Lietuvos prezidento sąjungą. Tačiau Teisingumo ministerija atsisakė registruoti naują partijos pavadinimą, nes jis esą yra klaidinantis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min