Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kritikos nepakenčiantis Druskininkų meras socialdemokratas Ričardas Malinauskas išliejo tulžį ant Liberalų sąjūdžio

Ričardas Malinauskas
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Ričardas Malinauskas
Šaltinis: 15min
0
A A

Premjero Algirdo Butkevičiaus vadovaujamos Socialdemokratų partijos pirmininko pavaduotojas, Druskininkų kurorto savivaldybės meras Ričardas Malinauskas dar kartą įrodė: jo valdose yra galima tik viena tiesa – socialdemokratų. Visos kitos politinės pažiūros ir partijos yra už Druskininkų savivaldybės ribų.

Savivaldybė perspėjo gyventojus

Po šią savaitę vienoje iš Druskininkų sanatorijų vykusios diskusijos „Ar druskininkiečiui yra vietos Druskininkuose?“ Druskininkų savivaldybė išplatino oficialią poziciją, kurioje „ragina druskininkiečius ragino atsargiai vertinti tokius susitikimus ir politikus.

Druskininkų savivaldybės pareiškimas
Druskininkų savivaldybės pareiškimas

Akis bado rašybos klaida oficialioje kurorto interneto svetainėje – miesto pavadinimas parašytas iš mažosios raidės.

Diskusiją organizavo žinomas verslininkas ir sanatorijos „Vilnius SPA“ generalinis direktorius Valdas Trinkūnas, jau seniai patekęs mero R.Malinausko nemalonėn dėl savo viešų vietos valdžios ir jos sprendimų kritikos.

Vieni iš diskusijos moderatorių – Lietuvos liberalų sąjūdžio vadovai parlamentarai Eligijus Masiulis ir Gintaras Steponavičius po diskusijos Druskininkų valdžios viešai apkaltinti politine reklama. 

„Gyventojai, susirinkę pasiklausyti diskusijos ir pateikę jos moderatoriams liberalams Eligijui Masiuliui ir Gintarui Steponavičiui klausimus apie pragyvenimo lygį, renovaciją, emigraciją ir kitomis rūpimomis temomis, buvo paraginti rinkti „daugiau liberalų“, kad gyvenimas Lietuvoje pagerėtų. Tokie raginimai leidžia suprasti, kad panašūs renginiai gali būti priedanga įvairių politinių jėgų savireklamai artėjant rinkimams į savivaldybių tarybas“, – skelbiama viešai kurorto interneto svetainėje išplatintoje oficialioje Druskininkų savivaldybės pozicijoje.

Liberalo sąjūdžio kvietimas
Liberalo sąjūdžio kvietimas

Paradinė pusė – ne be šešėlių

Vienas iš diskusijos dalyvių, konservatorius ekonomistas Vilius Semeška teigia, jog jau dešimtmetį jaunoji kurorto karta neturi ypač svarbaus – emocinio ryšio su Druskininkais. 

„2003-aisiais metais beveik vienbalsiai, susilaikius tik dviem konservatoriams, Druskininkų savivaldybės taryba balsavo už miesto ligoninės Akušerijos-ginekologijos skyriaus likvidavimą.

Medikai siūlė akušerinę paslaugą mieste išsaugoti, nepaisant jos nuostolingumo, tačiau skyrius uždarytas. Daugiau kaip 10 metų Druskininkų jaunos šeimos, laukiančios naujagimio, gyvena įtampoje. Suspės ar ne? Lazdijai, Alytus, namų kambarėlis ar automobilis? Per 10 metų su Druskininkais, kaip gimtine, svarbaus emocinio ryšio jaunoji karta tiesiog nebeturi. Druskininkuose gimti sąlygų nėra“, – sako V.Semeška. 

Pasak pašnekovo, tol, kol kurorto Vilniaus alėją puoš  „Audi A8“, stovinti tik jam skirtoje erdvioje aikštėje prie Mindaugo paminklo, pačiame kurorto centre, kol vietinis gyventojas bus traktuojamas kaip įrankis rezultatui pasiekti, kol ir toliau bus persekiojami valdžios kritikai, o persekiojimu įbauginami likusieji, kol verslo sėkmė mieste priklausys išimtinai tik nuo vieno asmens valdomos komandos geros valios, kurortas netarnaus druskininkiečiams, o druskininkiečiai bus priversti tarnauti jau net ir ne kurortui ar visai Lietuvai, tačiau tik siauram grupiniam interesui, apsaugotam partinio socialdemokratinio skydo".

Liberalai įžvelgia Druskininkų valdžios desperaciją

„Tai tik dar kartą įrodo, jog mes esame teisūs – reikia liberalių permainų, kad druskininkiečiams Druskininkuose būtų vietos“, – sakė Remigijus Šimašius

„Tai tik dar kartą įrodo, jog mes esame teisūs – reikia liberalių permainų, kad druskininkiečiams Druskininkuose būtų vietos“, – Druskininkų savivaldybės poziciją komentavo vienas iš Liberalų sąjūdžio vadovų, Seimo narys Remigijus Šimašius. 

Pasak parlamentaro, Liberalų sąjūdis mato, kad Druskininkuose susikaupė  problemų: „Po gražiu fasadu slepiamos sisteminės ydos, savireklama už mokesčių mokėtojų pinigus, savivaldybės vadovų nedraugų diskriminavimas."

R.Sadauskas-Kvietkevičius: „Pasijutau kaip 1987-aisiais“

Paklaustas, ką galvoja apie tokią Druskininkų savivaldybės poziciją minėtos diskusijos narių atžvilgiu, joje dalyvavęs savaitraščio „Druskininkų naujienos“ redaktorius Romas Sadauskas-Kvietkevičius teigė: „Juokingas man toks „demaskavimas“. Diskutuoti apie Druskininkų problemas pakvietė Seimo liberalų frakcijos nariai Eligijus Masiulis ir Gintaras Steponavičius, tai manau, kad net ir savivaldybės šeštokienės negalėjo turėti nepagrįstų lūkesčių, kad ten bus propaguojamos socialdemokratijos idėjos ir be saiko liaupsinami kurorto valdžiukės nuopelnai.

Pasisakė diskusijoje ne vien liberalai, bet ir kitoms partijoms priklausantys ar simpatizuojantys druskininkiečiai, taip pat ir savivaldybės administracijos darbuotojai. Jei po kiekvieno partinio vakarėlio savivaldybės viešųjų ryšių specialistės platins tokius oficialius įspėjimus, tarsi 1987 m. „Tiesoje“ po mitingo prie A.Mickevičiaus paminklo, vis daugiau žmonių supras, kokiame sustojusio laiko krašte mes gyvename.“

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min