Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Kritinė masė“ Vilniuje: rekordiškai mažas dalyvių skaičius su sostinės meru priešaky

Vilniaus Dviratininkai
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Vilniaus Dviratininkai
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Sostinėje surengta „Kritine mase“ susidomėjo itin mažai dviratininkų. Vienus pabaidė lietus, kiti ilgąjį savaitgalį, ko gero, patraukė toliau nuo miesto. Tiesa, su dviratininkais Vilniaus gatvėmis važiavo sostinės meras Artūras Zuokas ir Nyderlandų Karalystės ambasadorius Lietuvoje Joepas Wijnandsas.

„Čia jau dalyvauju kokį dešimtą kartą. Tiesiog esu dviračių mėgėjas, čia gera proga pasivažinėti kartu su kitais. Teko daug kartų ir žiemą važiuoti. Jeigu geros padangos ir pabarstytas kelias, tai nebaisu važiuoti. Kai kurie būna dviratininkai išlekia į priešingą kelio pusę“, – pasakojo vienas pirmųjų Katedros aikštėje, iš kur pajudėjo „kritinė masė“, pasirodęs Julius.

Kiti 15min.lt kalbinti dviratininkai taip pat teigė nebijantys važiuoti su kritine mase. Giedrius, dviračių sportą pamėgęs dar vaikystėje, teigia niekada nesusimąstęs, kad reikėtų dėvėti šalmą. „Jau nebežinau, kelintą kartą čia dalyvauju. Stengiuosi negalvoti apie tas nelaimes ir tada gerai būna. Nuo mažens važiuoju be šalmo ir viskas, nėra man jokių nelaimių atsitikę“, – pasakojo Giedrius.

Justinas suabejojo, ar tikrai vien tik prastas oras sumažino „kritinės masės“ gretas.

„Mes tai kaip tik dėl oro atvažiavome. Girdėjom, kad lis, o dabar nelyja, tai visai neįdomu“, – pasakojo Justinas.

Vilniaus meras, dalyvaujantis tokiame dviratininkų žygyje jau trečią kartą, atvyko į „kritinę masę“ kartu su Nyderlandų Karalystės ambasadoriumi Lietuvoje Joepu Wijnandsu, su kuriuo apsikeitė dviračiais, po to puolė pasakoti ambasadoriui apie garsiuosius oranžinius dviračius.

„Ne oras, o savaitgalis žmones pabaidė. Trys dienos, tai, matyt, žmonės išvažiavo toliau. Aš pats jau trečią kartą dalyvauju – du kartus su dviračiu, vieną su riedžiu. Kai daug važiuoja žmonių, tikrai nebaisu važiuoti“, – pasakojo A.Zuokas.

Abejonės dėl saugumo

Pernai balandžio 30 d. sostinėje vykusi kritinė masė laimingai baigėsi ne visiems jos dalyviams – net penkiems jų prireikė medikų pagalbos.

Sostinės Kalvarijų gatvėje automobilis „Ford Probe“ rėžėsi į dviračių žygio dalyvius. Avarijoje nukentėję dviratininkai dėl įvairių sužalojimų pristatyti į ligoninę.

Atsitiktinis žiūrovas stebėjo dviratininkų koloną iš savo balkono ir filmavo ją mobiliojo telefono vaizdo kamera. Jam pasisekė užfiksuoti ir lemtingąjį momentą, kai automobilis rėžėsi į dviratininkus ir nesustodamas nuvažiavo toliau.

VIDEO: Видео0089.3gp

 

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min