Dabar populiaru
Publikuota: 2008 spalio 13d. 09:40

Krizė transporto biržas verčia ieškoti netradicinių sprendimų

Pasaulinė krizė paveikė transporto biržos klientus.
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Pasaulinė krizė paveikė transporto biržos klientus.

Pasaulį apimant ekonominei krizei ir esant aršiai konkurencijai Europos transporto biržos vilioja klientus įvairiomis internetinėmis programomis.

Pastaruoju metu vis dažniau naudojamos programos, panašias į „Skype“, ICQ, įvairūs žemėlapiai, padedantys apsiskaičiuoti optimaliausią maršrutą ir panašiai.

Žiūrint iš šalies – pelningas verslas

Krovinių biržos „TimoCom Soft – und Hardware GmbH“ Baltijos skyriaus vadovas Denis Pašala teigė, kad bendraudami su įmonėmis iš Lietuvos, jie jaučia prislėgtas nuotaikas.

„Transporto paslaugų paklausa nuolat auga. Žiūrint iš šalies atrodo, kad tai – klestintis verslas. Taip ir būtų, jei ne nuolatinis spaudimas iš visų pusių, – mąsto D.Pašala. – Vargu ar dar kuri kita ūkio šaka taip priklauso nuo politinių ir ekonominių sąlygų kaip transporto verslas.“

Pasak jo, didžiausios problemos yra susijusios su dyzelinio kuro kaina. Pastaraisiais metais dyzelinio kuro kainos kreivė buvo nukreipta viena kryptimi – į viršų.

Kitos transporto bendrovių problemos siejamos su įvairių akcizų, aplinkosaugos reikalavimų didinimais, kelių, tiltų mokesčiais ir panašiai.

Vienur klientų mažėja, kitur daugėja

UAB „Deklora“ vadovė Enrika Mažeikienė teigė, kad pasaulinė krizė paveikė transporto biržos klientus.

„Pastebime, kad mažėja krovinių apimtys, beveik nesisteigia naujos įmonės. Jaučiamas tiek krovinių, tiek transporto pasiūlymų, tiek klientų skaičiaus mažėjimas“, – teigė E.Mažeikienė.

„Pastebime, kad mažėja krovinių apimtys, beveik nesisteigia naujos įmonės. Jaučiamas tiek krovinių, tiek transporto pasiūlymų, tiek klientų skaičiaus mažėjimas“, – Verslosavaite.lt teigė E.Mažeikienė.

Europos krovinių biržos „Trans“ koordinatorė Baltijos šalims Daiva Paslavska Verslosavaite.lt teigė, kad pastaruosius šešis mėnesius jaučiamas klientų srautų augimas.

„Šiuo metu kiekvieną mėnesį užsiregistruoja daugiau nei 5000 įmonių, o palyginus su praėjusių metų pirmu pusmečiu, užsiregistravusių įmonių skaičius padvigubėjo“, – teigė D.Paslavska.

Pasak E.Mažeikienės, transporto biržų kiekis rinkoje yra nemažas, jaučiama didelė konkurencija.

„Rinkoje atsiranda vis naujų transporto biržų. Tai skatina ieškoti naujų sprendimų, tobulinti paslaugas, kad išliktumėme patrauklūs potencialiems klientams“, – sakė E. Mažeikienė.

Internetas padeda sudarinėti sandorius

D.Pašala teigė, kad jie savo klientams siūlo ne tik transporto paslaugas, bet ir padeda optimaliai susiplanuoti būsimą kelionę.

„Tikimės, kad mūsų teikiamos paslaugos padeda vartotojams patikimiau planuoti reisus, išvengti nereikalingų kilometrų, užsakymo susikaupimo ir tuščių reisų, stengiamės padaryti viską, kas galėtu ir taip sunkiu metu padėti transporto įmonėms lengviau atsikvėpti“, – Verslosavaite.lt teigė D.Pašala.

Europos transporto birža „Trans“ klientams siūlo keistis informacija apie laisvą krovinį ar transporto priemonę interneto dėka.

„Trans“ internetinė programa skirta tiems, kurie nori turėti „On-line“ informaciją apie laisvus krovinius ar reikalingus automobilius, bendrauti su klientais ir vežėjais”, – sakė D.Paslavska.

Pasak D.Paslavskos, „Trans“ komunikatorius veikia panašiai kaip ICQ tipo programos ir dar yra papildytas specialiais transporto srities elementais.

Programoje yra funkcija „Auto vertėjas“. Ji palengvina bendravimą tarp verslo partnerių, išversdama jų kalba parašytus žodžius.

verslosavaite.lt
Temos: 1 Internetas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Mano namas

Gaminkite protingai

Kelionė „The Coldest Ride“

Sveikata

Gyvenimas

Parašykite atsiliepimą apie 15min