Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 05 23, 15:50

Krokų lankoje vandens motociklais plaukiojusiems asmenims – baudos

Šilutės rajone, Krokų lankos botaniniame-zoologiniame draustinyje vandens motociklais plaukiojusiems asmenims gresia piniginės baudos iki 1150 eurų, pirmadienį pranešė Aplinkos apsaugos departamentas.
Vandens motociklas
Vandens motociklas / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Jo teigimu, asmenys su vandens motociklais pastebėti vykdant akciją „Poilsiauk atsakingai“, netrukus pasiplaukiojimas buvo sustabdytas pasitelkus gausesnes aplinkosaugininkų pajėgas.

Už plaukiojimą draudžiamoje vietoje asmenims gresia baudos nuo 600 iki 1150 eurų.

„Svarbu atkreipti dėmesį, kad vandens motociklai priskiriami vandens transporto priemonėms, varomoms vidaus degimo varikliais, turinčiais vandens srauto pompą, todėl plaukioti jais galima tik nurodytuose vandens telkiniuose ir laikantis nustatytų sąlygų“, – sakė Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnas Audrius Jonaitis.

„Apribojimai vandens transporto priemonėms taikomi ne šiaip sau – jais siekiama mažinti neigiamą poveikį aplinkai. Pavyzdžiui, savaeigės plaukiojimo priemonės trikdo paukščius ir prastina jų mitybą, kelia stresą ne tik žuvims, bet visai vandens gyvūnijai. Be to, į vandenį gali patekti kuro, tepalų, degimo produktų, korpuso dažų“, – teigė jis.

Vykstant akcijai „Poilsiauk atsakingai“, šiuo metu vykdomi reidai visose Aplinkos apsaugos departamento valdybose.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min