Dabar populiaru
Publikuota: 2014 spalio 23d. 19:30

Krosnos miestelio gyventoja vis dar tikisi globoti vaikų namuose augantį anūką

Nors anūkas jau dvejus metus auga vaikų namuose, M.Aleknevičienei ranka nekyla išparduoti vaikiškų vežimėlių.
Vilmos Danauskienės nuotr. / Nors anūkas jau dvejus metus auga vaikų namuose, M.Aleknevičienei ranka nekyla išparduoti vaikiškų vežimėlių.

Lazdijų rajono Krosnos miestelyje gyvenanti pensininkė Marija Aleknevičienė vis dar nepraranda vilties, kad šiuo metu Alytaus kūdikių namuose augantis jos dviejų metų anūkas kada nors gyvens su ja – močiute.

Tam moteris net baigė specialius globėjų kursus Alytaus šeimos pagalbos centre.

Moteris taip pat sąžiningai kelis kartus per mėnesį aplanko anūką vaikų namuose, nuperka maisto, žaislų, drabužių.

Deja, kol kas krosniškės norams auginti anūką pas save išsipildyti nelemta. Taip nusprendusi speciali komisija, kuri atvažiavusi į Krosną tikrino buities sąlygas.

Čia viskas bus dėl pinigų – valdžia gaili, kad globėjai reiks mokėti 500 litų, o tuo tarpu valdiškuose vaikų namuose augantis kiekvienas vaikas įstaigai atneša tūkstančius litų pajamų, kuriuos išmoka valstybė, – sako man Marija.

Kaip konstatuota šios komisijos išvadose, Marija sąžiningai lankiusi globėjų kursus, yra tvarkinga, mokanti bendrauti moteris, kuri gal ir galėtų rūpintis anūku, tačiau šiuo metu esą mažyliui geriau augti valdiškoje įstaigoje.

„Čia viskas bus dėl pinigų – valdžia gaili, kad globėjai reiks mokėti 500 litų, o tuo tarpu valdiškuose vaikų namuose augantis kiekvienas vaikas įstaigai atneša tūkstančius litų pajamų, kuriuos išmoka valstybė“, – sako man Marija.

Moteris tikina kovosianti iki galo, ir neabejoja, kad valdininkų širdys atlėgs ir sprendimas bus pakeistas.

Atvykus žurnalistei, M.Aleknevičienė pakviečia į savo nuosavo namo vidų. Viduje – kuklu, bet tvarkinga, dalis patalpų remontuojamos, kiti kambariai – po remonto.

„Va čia anūkui ir kambarį įrengiau, bet kai tos moterys atvažiavo, sako – gatvė po pačiais langais, „fūros“ važinėja, nesaugu vaikui bus. Na, tai ar aš gi išleisiu, sakau, jį vieną, aš gi su juo, padabosiu. O jos – vaikui nesaugu, lai lieka vaikų namuose “, – neslepia Marija.

Anūkui įrengtame kambaryje vis dar stovi vaikiškas vežimėlis. Moteris susigraudina: „Mažai jis jam reikalingas buvo, atėmė ir išvežė į vaikų namus mano anūkėlį“.

Marijos anūkui – dveji. Vaikų namuose jis nuo pirmųjų savo gyvenimo dienų. Moteris neslepia, kad dukra, tikroji vaiko motina, neturėjo gimusiam vaikui meilės ir motiniškų įgūdžių.

Tą pastebėjo pirmieji Kauno medikai, kai pas juos atvykusi gimdyvė pareiškė nenorėsianti kūdikio pasiimti į namus.

Ant kojų sukėlus jaunos moters gyvenamosios vietos seniūniją, Lazdijų savivaldybės vaiko teisių apsaugos atstovus, jauna mama kūdikį vis tik parsivežė į savo motinos namus Krosnoje.

Tačiau vos po kelių dienų jos aplankyti atvykusioms tikrintojoms rėžė, kad vaiko atsisakanti. Vaikas buvo išvežtas į Alytaus kūdikių namus.

Per tą laiką biologinė vaiko motina nesidomėjo sūnaus gyvenimu valdiškuose namuose. Palikusi motinos namus Lazdijų rajone, ji persikėlė į gerokai vyresnio, išsiskyrusio naujojo draugo pirkią Prienų rajono Stakliškių kaime.

Čia naujoji sugyventinių pora bendru namu dalinasi su vyro pirmąja žmona ir jų vaikais. Šeima yra stebima Prienų rajono savivaldybės socialinių darbuotojų.

„Mūsų tarnybos tikslas – grąžinti vaiką motinai. Turime vilčių, kad Deimantė visgi atsitokės ir motiniški jausmai joje prabus. Močiutės noras pasiimti globoti anūką mums žinomas ir suprantamas. Deja, vaikui neužtenka tik pavalgydinti ar pamigdyti. Augančiam žmogui reikalingas visapusiškas jo lavinimas. Vargu, ar močiutė tokį pilnavertį auklėjimą ir lavinimą vaikui suteiktų, todėl sprendimas dėl globėjo pakeitimo kol kas nesvarstomas“, – sakė Lazdijų rajono savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Daiva Gorochovenkienė.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min