Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Krosnos miestelis Dzūkijoje pradeda kermošių sezoną

Jaunoji pardavėja Rugilė
Siginos Basevičienės nuotr. / Jaunoji pardavėja Rugilė
Šaltinis: 15min
0
A A

Lašinių, kiaušinių, medaus, giros, pieno, sūrių, bandelių, žagarėlių – to dairėsi pirkėjai, susirinkę į Krosnos miestelio (Lazdijų rajonas) kermošių. Ne vienas, ypač garbesnio amžiaus krosniškis, neslėpė su nostalgija pasijutęs tarsi prieškario garsiuosiuose Krosnos ūkininkų turguose, kai ne tik pirkti, parduoti, bet ir pasilinksminti, giminių, pažįstamų susitikti žmonės iš aplinkinių kaimų, net iš gretimų valsčių sugužėdavę.

Į kermošių prekiauti suvažiavo ne tik suaugę prekybininkai, bet ir vietos gyventojų atžalos. Jaunoji Krosnos kermošiaus prekybininkė Rugilė iš anksto pradėjo ruoštis kermošiui, todėl tą dieną prekiavo 5 rūšių kiaušiniais: putpelių, perlinių vištų, ančių, žąsų bei  kaimiškų vištų, kurie buvo natūraliai spalvoti – rudi ir žali. Pas ją buvo galima įsigyti ir jaunų gaidžiukų.

Pasak vietos bendruomenės komiteto pirmininkės, Krosnos seniūnijos seniūnės Siginos Basevičienės, miestelio prekyvietėje surengti bendruomenės kermošių pasiūlė Verslininkų asociacijos prezidentė Dalia Matukienė, kuri yra Krosnos bendruomenės komiteto vykdomo projekto „Aktyvi šeima: raktas į kokybišką gyvenimą (RAKTAS)“  lektorė ir konsultantė. 

Susitikusi su bendruomenės jaunomis šeimomis, lankančiomis projekto užsiėmimus, D. Matukienė aiškinosi, ką šios geba, drąsino ir skatino jas imtis veiklos. Šio projekto dalyviai ir jų mentoriai, koordinatorė Regina Kairienė  buvo pagrindiniai kermošiaus organizatoriai ir prekeiviai. 

Į pasiruošimą kermošiui įsijungė ir šių šeimų vaikai. Projekto „RAKTAS“ dalyvės Regina Ivanauskaitė ir Reda Petrauskienė savo rankomis gamino labai originalius suvenyrus, Judita Pavasarienė kepė tortą, projekto mentorė Virginija Bukauskienė į kermošių pristatė  sūrių, vaistinių žolelių rinkinių ir savo tapytus paveikslus. Buvo galima įsigyti ir vaikų gamintų auskarų. 

Maisto paviljone vaikai, būsimi verslininkai, prekiavo kepta duona, spragintais produktais. Kermošius iš karto sujudo, kai ūkininkas Gintautas Vaišnys atvežė braškių. Jų kaip mat neliko. Idėja prekiauti čeburekais kilo projekto dalyvei Juditai Pavasarienei, o ją įgyvendinti padėjo Živilė Ivanauskienė. 

Gerą kermošiaus nuotaiką palaikė  armonikos ir akordeono  garsai -grojo bendruomenės muzikantai Vitas  Šiupšinskas ir Petras Jušinskas. Ne vienas siūlė muzikantams mesti ant žemės kepurę, kad būtų kur litą įmesti – kaip tikrame kermošiuje.  

Tiek kermošiaus organizatoriai, tiek pirkėjai  neabejoja, kad tokia ir dar geresnė prekyba gali vykti prekyvietėje kas antrą mėnesio šeštadienį. 

Būsimų kermošių grafiką bendruomenė planuoja taip:  liepos 13 d. ir 27 d., rugpjūčio 10 d. ir 24 d., rugsėjo 7 d. ir 21  d. Tikimasi, kad sekantis kermošius bus didesnis, nes prisijungs ūkininkai, namų šeimininkės. 

“Gera idėja gali suburti bendruomenę, taip pat pagelbėti kaimo žmonėms prisidurti litą kitą prie biudžeto. O ir pirkėjai nespjauna į kaimiškas gėrybes”, – įsitikinusi Krosnos bendruomenės komiteto pirmininkė S.Basevičienė.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min