TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Krova uoste ir toliau auga

Klaipėdos jūrų uostas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Klaipėdos jūrų uostas
Šaltinis: 15min
0
A A

Klaipėdos jūrų uosto kompanijose ir toliau didėja krova: jei tempai ir toliau bus išlaikyti, šie metai uoste gali tapti rekordiniais.

Šį rugsėjį pavyko išlaikyti didesnius krovinių srautus nei praėjusiais metais. Per praėjusį mėnesį uosto kompanijose perkrauta 2,46 mln. tonų krovinių. Palyginimui, pernai per tą patį mėnesį perkrauta 2,29 mln. tonų krovinių. Rugsėjis pratęsė viltį teikiančių žinių iš uosto srautą.

Gali pasiekti rekordą

Anot Klaipėdos jūrų uosto direkcijos generalinis direktoriaus Eugenijaus Gentvilo, jei tokius rodiklius pavyks išlaikyti ir per likusius tris metų mėnesius, pavyktų pasiekti visų laikų rekordą – 30 mln. tonų. Iki šiol geriausias rodiklis buvo fiksuotas 2008-aisiais, kai Klaipėdos jūrų uoste buvo perkrauta 29,89 mln. tonų krovinių.

Per pirmuosius devynis šių metų mėnesius jau perkrauta 2,39 mln. tonų daugiau krovinių nei pernai per tą patį laikotarpį.

Išaugo natūralių ir cheminių trąšų, krovinių vilkikuose, koteinerizuotų krovinių, naudingųjų iškasenų bei statybinių medžiagų kiekiai. Tačiau smarkiai sumažėjų skystųjų krovinių.

Nedžiugina ir sumažėjęs į uostą atplaukiančių laivų skaičius. Rugsėjį jų būta maždaug 10 proc. mažiau nei pernai tuo pačiu laikotarpiu. Šiais metais išsiskyrė tik rugpjūtis – tik tą mėnesį laivų į uostą atplaukė daugiau nei 2009-ųjų rugpjūtį.

Būtingės terminale šį mėnesį perkrauta beveik 900 tūkst. t. – beveik 28,5 proc. daugiau nei pernai tą patį mėnesį.

Daugėjo keleivių

Rugsėjo 23-iąją laivo „Alexander von Humboldt“ apsilankymu užsibaigė kruizinės laivybos sezonas Klaipėdoje. Skaičiuojama, kad šiais metais uostamiestį aplankė 5 proc. daugiau keleivių nei pernai. Kruiziniais laivais į Klaipėdą atplaukė 35 tūkst. 201 keleivis.

Suskaičiuota, kad kruiziniais laivais, keltais šiemet Lietuvos uostamiestį pasiekė maždaug 16,7 proc. daugiau keliautojų.

Anot Infrastruktūros ir plėtros direktoriaus Vido Karolio, jau paskelbtas kanalo tvarkymo konkursas. Netrukus turėtų prasidėti pirso statybos ties „Begos“ bendrove. Teigiama, kad prieplaukos statybos gali atsieiti apie 50 mln. Lt. Tvarkomos ir krantinės ties Smelte.

Spalio 13-ąją ketinama užbaigti tvarkyti Danės krantinę, šalia buvusios Senosios perkėlos buveinės. Ši krantinė prieš porą metų buvo įgriuvusi. Jos tvarkymas atsiėjo apie 5,9 mln. Lt.

Viršytas rinkliavų planas

Uosto Ekonomikos ir finansų direktoriaus Martyno Armonaičio teigimu, gerai sekasi įgyvendinti ir uosto rinkliavų surinkimo planą. Rugsėjį užsibrėžti tikslai įvykdyti su kaupu – surinkta maždaug 200 tūkst. Lt daugiau rinkliavų nei planuota – apie 10,04 mln. Lt. Devynių mėnesių planas jau viršytas maždaug 1,5 mln. Lt. Iš viso jau surinkta apie 91 mln. Lt.

Klaipėdos jūrų uosto direkcija suderino naujus žemės nuomos skaičiavimo metodus. E.Gentvilas džiaugėsi, kad po derybų pavyko pasiekti visoms pusėms priimtinus sprendimus. Pagal naująjį metodą, daliai kompanijų žemės nuoma pabrigs, daliai – pigs. Naujus skaičiavimo metodus dar turi patvirtinti susisiekimo ministras.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min