Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kruizinį lainerį „Marco Polo“ į Klaipėdą atvijo Švedijoje siaučianti audra

Klaipėdos uoste lankosi kruizinis laivas  „Marco Polo“
L. Sėlenienės nuotr. / Klaipėdos uoste lankosi kruizinis laivas „Marco Polo“
Šaltinis: 15min
0
A A

Klaipėdos uostas oficialiai kruizinio sezono pabaigą paskelbė dar spalio 3-iąją. Tuomet į uostamiestį užsuko 63-asis šiemet kruizinis laineris, atplukdęs maždaug 500 turistų. Praėjo vos trys savaitės ir Klaipėdos uostas sulaukė žinios, kad į Klaipėdą pageidauja atplaukti dar vienas laineris – su Bahamų vėliava plaukiojantis „Marco Polo“.

Kruizinis laivas penktadienį į Klaipėdą atplukdė maždaug 700 turistų. Pradėdami kelionę jie nė nenumanė, kad teks užsukti į Lietuvą. Didžiojoje Britanijoje startavęs laineris „Marco Polo“ planavo aplankyti Daniją, Vokietiją, Estiją, Rusiją, Suomiją ir Švediją. Tačiau užsukti į Stokholmą kruizinė kompanija nesiryžo.

„Šiuo metu ten labai šalta, siaučia stiprus vėjas, tad plukdyti turistų tiesiog neapsimokėjo. Kruizinė kompanija galėjo pasirinkti bet kurį kaimyninį uostą, bet pasirinko Klaipėdą. Tai rodo, kad esame patrauklūs, ir turistai žino, kad čia bus sutikti svetingai“, – pasakojo skubiai suorganizuoti lainerio  „Marco Polo“ sutiktuves turėjusi Klaipėdos kultūros, turizmo ir informacijos centro vadovė Romena Savickienė.

Kruizinį laivą „Marco Polo“ į Klaipėdą atvijo Švedijoje siaučianti audra. Dėl stipraus vėjo laivas negalėjo įplaukti į Stokholmo uostą. 

Netikėtų svečių vizito proga Klaipėdos senamiestyje sušurmuliavo amatininkų jomarkas. Tiesa, kiek kuklesnis, nei įprastai šiltuoju metų laiku. Dėl minusinės temperatūros turistų Kruizinių laivų terminale nepasitiko ir folklorinis ansamblis.

Rekordiniu vadinamo kruizinės laivybos sezono rezultatus dar labiau kilstelėję laivas „Marco Polo“ Klaipėdoje svečiuosis iki penktadienio vakaro. Daugelis jo keleivių Klaipėdą apžiūrinės savarankiškai. 150 svečių pasirinko ekskursijas po lankytinas Vakarų Lietuvos vietas.

Klaipėda šiemet didžiuojasi kruizinės laivybos mastais pralenkusi Rygos uostą, kur laineriai užsuko tik 57 kartus.

Į Lietuvos pajūrį atplaukusių svečių skaičius perkopė 57 000. Kitąmet kruizinės laivybos rezultatai prognozuojami ne ką prastesni. Atplaukti į Klaipėdą pageidavimą jau pareiškė 47 laivai, o registracija bus vykdoma iki kovo.

Turizmo specialistai apskaičiavo, kad Klaipėdoje stabtelėjęs svečias per dieną išleidžia iki 200 eurų – jei jam reikia nakvynės. Kruizinių laivų keleivių, kurie krante praleidžia tik kelias valandas, išlaidos mažesnės. Jie apsiriboja maždaug pusšimčiu eurų.



Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min