Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2009 spalio 30d. 19:37

Kruvinas dviratis – dviratininkų protestas

„Kruvino dviračio“ rengėjai simbolinę transporto priemonę Taikos prospekte ketina laikyti tol, kol bus išgirsta jų nuomonė.
Aurelijos Kripaitės nuotr. / „Kruvino dviračio“ rengėjai simbolinę transporto priemonę Taikos prospekte ketina laikyti tol, kol bus išgirsta jų nuomonė.
Ant gatvės išvartyti dviračiai ir šalia sukniubę dviratininkai – tai Klaipėdos „Kritinės masės“ judėjimo dalyvių šauksmas, kad dviratininkų teisės kelyje neretai paminimos.

Penktadienio vakarą uostamiesčio dviratininkai solidarizavosi ir surengė akciją „Kruvinas dviratis“. Prie Taikos prospekto 21 ir 23 namų jie pastatė simbolinį, tvarsčiais apvyniotą ir raudonai išdažytą dviratį, primenantį apie prieš pusmetį šioje vietoje įvykusią nelaimę.

Gegužę pora dviratininkų važiavo Taikos prospekte paženklintu dviratininkų taku. Ties 21 namu vienas dviratininkas atsitrenkė į gatve važiuojantį BMW. Kaip vėliau paaiškėjo, automobilį vairavo buvusi policijos pareigūnė Vaida Pužaitė, dainininko Andriaus Rimiškio draugė.

Eismo nelaimės metu lūžo dviratininko raktikaulis, dėl patirtų sužalojimų jis ir penktadienio vakarą negalėjo dalyvauti akcijoje.

Ikiteisminio tyrimo išvadoje vaikinas buvo pripažintas kaltu ir jam gali tekti apmokėti vairuotojos patirtus nuostolius.

Dviračių mėgėjų bendruomenės atstovai solidarizavosi ir tikina, kad ši situacija – pareigūnų aiškiai interpretuota dviratininko nenaudai. „Taip suprojektuoti srautų susikirtimai, kad sukiršinti pėstieji, dviratininkai ir vairuotojai. Kaltininkas čia tikriausiai savivaldybė, nes jie projektuoja visą infrastruktūrą", – sakė vienas iš akcijos dalyvių Darius Mileška.

Sankryža, kur nutiko nelaimė, traktuota, kaip dviejų gatvių susikirtimas – Ryšininkų ir Taikos pr. Tačiau aplinkiniai namai – Taikos prospekto ir niekur nėra nuorodos į Ryšininkų gatvę. Ji prasideda toliau.

Dviratininkai teigia, kad šioje vietoje yra išvažiavimas iš kiemo ir automobilių vairuotojai privalo praleisti pėsčiuosius bei dviratininkus. „Mes protestuojame prieš tokius nekompetetingus sprendimus ir padedame dviratininkams, kurie patenka į tokias situacijas. Būtina tiesti dviračių takus, bet tai reikia įrengti tinkamai“, – sakė akcijoje dalyvavęs Saulius Ružinskas, Lietuvos dviratininkų bendrijos tarybos narys.

Raudonai išdažytas ir tvarsčiais apvyniotas dviratis sankryžoje, kur įvyko skaudi nelaimė, stovės tol, kol dviratininkų pozicija bus išklausyta.

 

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

SEB verslo augimo programa

01:37:23

Video

02:04
31:41
24:11

15min metų knygų rinkimai

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie 15min