Dabar populiaru
Publikuota: 2009 birželio 1d. 15:50

Kruvinos sudraskytos lėlės – kovai prieš abortus (nuotraukos)

Po Sveikatos apsaugos ministerijos langais piketuotojai nevengė parodyti ir kraupių vaizdų.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Po Sveikatos apsaugos ministerijos langais piketuotojai nevengė parodyti ir kraupių vaizdų.

Pirmadienį, pirmąją vasaros ir Tarptautinę vaikų gynimo dieną, Vilniuje prie Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) apie 10 žmonių susirinko į viešą sankcionuotą akciją „SAM, stabdyk įsakymą žudyti vaikus“. Kai kuriuos praeivius mitinguotojai sutrikdė žiauriais vaizdais.

Vilniaus gatvėje, greta klubo-baro „Woo“, mitinguotojus prižiūrėjo policijos pareigūnai, tačiau jiems neužkliuvo piketo dalyvių ant pakabo pakabintas tarsi krauju suteptas gydytojo chalatas ir gabalais sudraskytos lėlės, išteptos raudonu skysčiu ir sumestos į kibirą su didelėmis metalinėmis replėmis. Kai kuriems per pietų pertrauką išėjusiems pasidžiaugti saule teko nusukti akis. Piketo dalyviai neneigė siekę šokiruoti ir taip atkreipti dėmesį į, jų nuomone, aktualią problemą.

Nori sukelti stresą

Pikete dalyvavusi buvusi medikė, dabar pedagoge dirbanti Dalia Tarailienė sakė, kad baisiausia, jog Lietuvoje atliekami veiksmai pagal 1994 metais sveikatos apsaugos ministro pasirašytą įsakymą „Dėl nėštumo nutraukimo operacijos atlikimo tvarkos“ nebesulaukia tinkamo dėmesio.

„Niekas į tai nebežiūri, tad reikia parodyti tą vaizdą su stresu, kad žmonės atsisuktų. Juk vaikų teisių gynimo įstatymai numato, kad vaikams tiek iki gimimo, tiek po jo turi būti užtikrintos teisės. Nėštumo nutraukimas pagal moters pageidavimą tam prieštarauja“, – tikino moteris. Tuo metu kita piketuotoja ragino apsidairyti, kad mitinge dalyvauja vyrų, turinčių po tris, keturis ar penkis vaikus ir galinčių papasakoti, kaip juos myli.

Pasidaryti abortą – tik leidus komisijai

„Pageidavimas dar ne viskas. Jei moksleivis nori tapti studentu, visų norinčių juk nepriima į universitetus, būna komisijos, kurios atrenka pagal tam tikrus kriterijus ir gali spręsti. Gyvybė – dar rimtesnis dalykas, o moteris kartais vaiko šiandien nori, rytoj nenori. Gal bus tamsiomis akimis ar per mažo ūgio, gal trukdys gyvenime ar kavalierius atmuš. Yra visokių mąstymų, bet tai turi būti sprendžiama kompetentingų žmonių“, – tikino D.Tarailienė. 

Pabendrauti su piketuotojais išėjęs sveikatos apsaugos ministro patarėjas Rimantas Remeika palankiai vertino tai, kad piliečiai reiškia savo nuomonę visuomenei opiais klausimais, tačiau sakė, jog kiek persūdyta su „dekoracijomis“.

Demonstracija šlykšti

„Bet kokios pilietinės akcijos reikalingos, kuo platesnė diskusija apie kontroversiškus klausimus, tuo mums naudingiau. Žmonės turi patys įsisąmoninti, kas yra gyvybė ir kas yra žmogaus teisės. Šiandien bus pradėta diskutuoti dėl įsakymo peržiūrėjimo, tik įsakymas niekada negimsta iš niekur ir remiasi įstatymų normomis“, – sakė valdininkas.

Anot R.Remeikos, piketuotojai gana vulgariai ir ciniškai demonstravo abortų klausimą. Jo teigimu, kita žmonių grupė galėtų taip pat akcentuoti antrąją – moterų pusę, žmogaus apsisprendimą ir teisę rinktis. „Vaikai negalėtų žiūrėti į tokius dalykus. Metodai man labai nepriimtini, esu pedagogas ir žmonės, kurie taip šlykščiai demonstruoja tokius dalykus, turėtų jausti už tai atsakomybę. Taip negalima, jei neleidžiame rodyti žiniasklaidoje, televizijoje kraupių vaizdų, tai demonstruoti gatvėje taip pat nusikaltimas“, – piketuotojų pasirinktas „dekoracijas“ vertino R.Remeika.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min