Dabar populiaru
Publikuota: 2014 kovo 16d. 21:14

​Krymo referendumas sukūrė pavojingą precedentą: ar neįsiverš Rusija į Lietuvą ir Lenkiją, gindama Kaliningrado rusus?

Neteisėtas referendumas dėl Krymo: pasaulio karikatūristai juokiasi
Hromadske TV / Neteisėtas referendumas dėl Krymo: pasaulio karikatūristai juokiasi

Vladimiro Putino invazija į Krymą ir liepsnojantis noras perbraižyti valstybių sienas neramina Rytų Europą, ypač Baltijos valstybes, rašo „Business Insider“.

Rusija įsiveržė prie Juodosios jūros su pretekstu apsaugoti rusus ir sukurdama pavojingą precedentą. 

Nacionalinio demokratijos paramos fondo viceprezidentė Nadia Diuk sakė, kad ypač sunerimusi šiuo metu yra Lenkija.

„Yra tokia vieta – Kaliningradas. Jis glaudžiasi prie Lietuvos ir Lenkijos, nors yra Rusijos dalis. Kaliningradas gali tapti staigaus Rusijos įsibrovimo priežastimi. Lenkija tradiciškai kenčia nuo Rusijos perdėtos reakcijos, todėl nėra nuostabu, kad Lenkija dabar yra sunerimusi“, – sakė ji.

Kažkada Kaliningradas buvo Vokietijos dalis, kol jo neaneksavo Sovietų Sąjunga 1945 metais. Šaltojo karo metu Kaliningradas buvo labiausiai militarizuota SSRS dalis.

Kaliningradas dabar yra strategiškai svarbus, nes turi vienintelį uostą Europoje, kuris neužšąla. Neaišku, kiek karių Rusija turi šiame regione, bet aišku, kad nuo 2012 metų regione yra  ir balistinių raketų.

Lietuvai, kaip ir Lenkijai, neramu nuo tada, kai valstybė buvo apkaltinta, kad įkūrė stovyklas Euromaidano protestuotojų treniruotėms. Anot kaltinimų, snaiperiai, šaudę protestų Ukrainoje metu, veikė pagal lenkų ir amerikiečių nurodymus.

Vienas rusų diversantas jau buvo sulaikytas Rytų Ukrainoje. Jis kaltinamas sabotažu – sprogmenų pakišimu ir kitų diversiškų aktų rengimu, kuriais turėjo būti pateisinti rusų veiksmai regione.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min