Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kryžių kalne šaukiama talka: nurinkinės „kičą“

Kryžių kalnas
Shutterstock nuotr. / Kryžių kalnas
Šaltinis: Lrt.lt
0
A A

Daugybę metų tvarka Kryžių kalne, užimančiame per 6 hektarus žemės, rūpinasi Meškuičių seniūnija. Tvarkyti kryžius, šienauti ir šluoti siunčiami viešuosius darbus dirbantys miestelio gyventojai. Jie ir toliau darbuosis kartu su savanoriais.

„Visai vasarai esame nusimatę padaryti daug gražių darbų. Pirmiausia tokie dideli darbai – didžiuosius gražiausius kryžius „nurengti“ nuo negražių supuvusių ir sutrešusiu ir rožančių ir kryželių“, – sako Meškuičių seniūnė Jolanta Baškienė.

Tikimasi, kad sutelkus savanorių būrį kalnas taps tvarkingesnis ir labiau panašus į šventovę. Jau seniai ir paveldosaugininkai, ir dvasininkai vienu balsu tvirtina, kad Kryžių kalnas neturėtų būti ta vieta, kur suvežamos senos maldaknygės ar kiti nereikalingi daiktai.

Savanoriai turėtų kalne atidirbti maždaug po 4 valandas per mėnesį

„Nenorėtume matyti ir tų antkapių, ir tų paveikslų, kurie namuose būna, ir paskui nebeturim kur padėti. Tie kryžiukai, kurie yra, tikrai nepabijosiu pasakyti to žodžio, kičas – jų irgi turėtų čia nebūti“, – sako Šiaulių vyskupo generalvikaras Saulius Matulis.

Projekto įgyvendintojai Kryžių kalno teritoriją padalijo į 8 sektorius, kuriuos kuruos po savanorį. Savanoriai turėtų kalne atidirbti maždaug po 4 valandas per mėnesį.

Kryžių kalnas – labiausiai lankomas turistų objektas Šiaulių apskrityje. Čia atvykti kasmet užsiregistruoja per 100 tūkst. tikinčiųjų ir ekskursantų, tiek pat apsilanko neužsiregistravę. Šiuo metu Kryžių kalne yra apie 200 tūkst. kryžių, koplytstulpių, šventųjų statulėlių bei rožiniais apkabintų paveikslų.

Lrt.lt
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min