Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

KT aiškinsis, ar autoriaus atlyginimą gavęs tėvas teisėtai negauna tėvystės pašalpos

Šaltinis: 15min
0
A A

Konstitucinis Teismas (KT) aiškinsis, ar „Sodros“ sprendimas nemokėti tėvystės pašalpos, jeigu kūdikio iki vieno mėnesio tėvas tuo metu gauna autoriaus atlyginimą, neprieštarauja Konstitucijai. Konstituciniame Teisme išplatintame pranešime spaudai teigiama, kad pirmadienį priimtas pareiškėjo – Vilniaus apygardos administracinio teismo prašymas ištirti, ar Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo nuostata nepažeidžia Konstitucijos.

Pareiškėjo nuomone, galima tokia situacija, kad vaiko tėvas, gaudamas autorinį atlyginimą, nebeturi teisės gauti tėvystės pašalpą pagal Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo 5 straipsnio 5 dalies 2 punktą, o skirtinos pašalpos dydis gali būti daug didesnis nei išmokėtas autorinis atlyginimas. Įvertinus tokį teisinį reguliavimą, pareiškėjui kyla abejonių, ar minėta nuostata nepažeidžia konstitucinių teisinės valstybės, protingumo, teisingumo, proporcingumo, teisėtų lūkesčių apsaugos principų, nes nenumato sąlygos, jog tėvystės pašalpa turi kompensuoti prarastą vaiko tėvo uždarbį. Grįsdamas abejones pareiškėjas pažymi, kad tėvai, gaunantys autorinį atlyginimą tėvystės atostogų metu, gauna tik autorinį atlyginimą, bet negauna tėvystės pašalpos, ir atvirkščiai – autorinio atlyginimo negaunantys tėvai gauna tėvystės pašalpą. Pareiškėjo nuomone, tokia nuostata yra iracionali, neprotinga, neteisinga, todėl nesuderinama su konstituciniais protingumo, teisingumo principais.

Pareiškėjui tėvystės pašalpa nebuvo skiriama, nes jis turėjo pajamų, nuo kurių skaičiuojamos valstybinio socialinio draudimo įmokos, t. y. minėtu laikotarpiu pareiškėjui buvo sumokėtas autorinis atlyginimas pagal autorinę kūrinio sutartį, nors jam tuo metu buvo suteiktos tėvystės atostogos (pagal darbo sutartį nedirbo). Taigi pareiškėjas yra privalomai draudžiamas ligos ir motinystės socialiniu draudimu kaip dirbantysis pagal darbo sutartį, tačiau negauna tėvystės pašalpos todėl, kad gavo autorinį atlyginimą.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min