Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

KT aiškinsis, ar giminaičio nužudymas gali užtraukti didesnę bausmę

Pakaunės gyventojas teisme bandė pagąsdinti buvusią žmoną ginklu.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Pistoletas
Šaltinis: 15min
0
A A

Konstitucinis Teismas (KT) aiškinsis, ar Konstitucijai neprieštarauja teisinis reguliavimas, kai artimojo ar giminaičio žmogžudystė užtraukia didesnę bausmę.

KT priimtas nagrinėti naujas prašymas ištirti Baudžiamojo kodekso straipsnį, pagal kurį nužudžius artimąjį ar giminaitį gresia griežtesnė bausmė, konstitucingumą, pranešė Teismas.
Baudžiamasis kodeksas numato, jog tas, kas nužudė kitą žmogų, baudžiamas laisvės atėmimu nuo 7 iki 15 metų.

Tačiau nužudžius savo artimą giminaitį ar šeimos narį gresia laisvės atėmimas nuo 8 iki 20 metų arba laisvės atėmimas iki gyvos galvos.

Į KT kreipėsi Vilniaus apygardos teismas, kurio nuomone, pagal Konstituciją žmogaus gyvybė nediferencijuojama nei pagal svarbą, nei pagal kokius nors kitus požymius, todėl ji turi būti vertinama nepriklausomai nuo individualių ar kitokių žmogaus savybių.

Teismui kyla abejonių dėl nuostatos, lemiančios kvalifikuotą nužudymą, vadovaujantis ne kaltininko veiklos išskirtiniu pavojingumu ar kitomis nusikalstamos veiklos padarymo aplinkybėmis, o giminystės, grindžiamos kraujo ryšio ar įvaikinimo, faktu. Todėl, teismo nuomone, kyla abejonių, ar toks teisinis reguliavimas nepažeidžia Konstitucijoje įtvirtintų asmens lygybės ir teisinės valstybės principams.

Vilniaus apygardos teismas nagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje asmuo kaltinamas nužudęs brolį. Teismo nuomone, ginčijama nuostata iškreipia teisingumo vykdymo principą ir neleidžia vertinti visų nusikalstamos veikos padarymo aplinkybių, iš jų ir aplinkybės, kad kaltininkas gali ir nežinoti apie jo ir nukentėjusiojo asmens giminystės ryšį.

Priėmus šį prašymą Konstituciniame Teisme nagrinėjimo laukia 56 prašymai.
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Nužudymas
Parašykite atsiliepimą apie 15min